Trwa ładowanie...
dhp8n9h

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Zysk netto grupy B. Millennium w III kwartale 2015 roku spadł do 165,7 mln zł ze 173,2 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk netto banku okazał się zgodny z konsensusem na poziomie 164,8 mln zł.

Share
dhp8n9h

- Zysk netto na akcję Microsoft w trzecim kwartale 2015 roku wyniósł 67 centów wobec oczekiwań rynkowych na poziomie 59 centów.

- Dom Development może w tym roku sprzedać ok. 2.300 lokali - wynika z wypowiedzi przedstawicieli spółki. Deweloper planuje przekazać w IV kwartale ok. 1.000 lokali, a w całym roku ok. 2.000 mieszkań.

- Dom Development może w tym roku kupić jeszcze trzy działki za ok. 100 mln zł. Tym samym w całym roku wydatki na grunty mogą sięgnąć ok. 250 mln zł - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

dhp8n9h

- Bank Millennium ocenia, że po spodziewanym nałożeniu przez KNF dodatkowych buforów będzie mógł powrócić do realizacji swojej polityki wypłaty dywidendy od 2016 roku, nie będzie jednak konieczności emisji akcji. Wynik za IV kwartał obciąży 12 mln zł kary za interchange - poinformowali przedstawiciele banku.

- Lentex negocjuje z instytucjami finansowymi warunki pozyskania finansowania na realizację inwestycji w nową linię produkcyjną włóknin typu spunlace, która ponaddwukrotnie zwiększy obecny potencjał produkcyjny segmentu. Wartość tego projektu to nieco ponad 50 mln zł. Realizacja inwestycji powinna zwiększyć udział sprzedaży zagranicznej w przychodach firmy.

- Celon Pharma podpisał umowę z Glenmark Pharmaceutical na dystrybucję leku Salmex na terenie 15 krajów Europy - podał Celon w komunikacie. Spółka wraz z realizacją kolejnych etapów związanych z rozwojem i rejestracją produktu na poszczególnych rynkach otrzyma kilka milionów euro.

- Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy postanowił o oddaleniu wniosku zarządu spółki Imagis o ogłoszenie upadłości układowej. W ocenie sądu spółka nie generuje środków wystarczających na przeprowadzenie układu - podał Imagis w komunikacie.

dhp8n9h

- Mostostal Warszawa otrzymał od inwestora - Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Kielcach oświadczenie o odstąpieniu od umowy z lipca 2012 r. na budowę spalarni odpadów dla miasta Kielce i powiatu kieleckiego - podała spółka w komunikacie.

- Echo Investment wyemitowało niezabezpieczone obligacje kuponowe o wartości 230 mln zł. Oprocentowanie papierów zostało ustalone w oparciu o zmienną stawkę WIBOR 6M powiększoną o marżę dla inwestorów, a odsetki wypłacone będą w okresach półrocznych - podała spółka w komunikacie.

- Energa przełożyła termin publikacji raportu za III kw. 2015 r. na 16 listopada. Wcześniej termin publikacji był ustalony na 9 listopada - podała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

dhp8n9h

Podziel się opinią

Share
dhp8n9h
dhp8n9h