Trwa ładowanie...
d3iuaxi
d3iuaxi

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Grupa Kęty, w związku z dotychczasowym poziomem realizacji budżetu na 2016 r. oraz optymistycznymi prognozami na IV kw., zdecydowała o podniesieniu prognoz. Prognoza zysku netto została podwyższona o 14 proc. do 279 mln zł, a prognoza zysku operacyjnego o 17 proc. do 293 mln zł - podała spółka w komunikacie.
Share
d3iuaxi

- Vistula chce osiągnąć w tym roku wyniki zgodne z konsensusem rynkowym, ale kluczowy dla realizacji tego celu będzie czwarty kwartał - poinformował w rozmowie z PAP prezes Grzegorz Pilch.

- Prezes Vistula Group ocenia, że planowane wprowadzenie zakazu handlu w niedziele może wpłynąć negatywnie na obroty w sklepach, ale jeśli dotyczyć będzie całej branży odzieżowej, to dla wielkości realizowanej sprzedaży ważniejszy będzie popyt konsumpcyjny. Spółka musiałaby ograniczyć zatrudnienie.

- Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego określiła dla banków stawkę opłaty ostrożnościowej na IV kwartał 2016 roku w wysokości 0,01975 proc. łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko, a stawkę obowiązkowej opłaty na poziomie 0,04175 proc. - poinformował BFG w uchwałach.

d3iuaxi

- Epsilon FIZAN ogłosił wezwanie do sprzedaży 24.951.269 akcji, stanowiących 26,26 proc. ogólnej liczby głosów na walnym PEPEES po 0,73 zł za akcję - poinformował pośredniczący w wezwaniu Q Securities.

- Książek Holding, wehikuł inwestycyjny prezesa Marvipolu, sprzedał 4,66 proc. akcji giełdowej spółki. Prezes liczy na wzrost płynności firmy. Nie ma na chwilę obecną w planach dalszej sprzedaży papierów - podał Marvipol w komunikacie.

- Popyt na akcje nowej emisji Celon Pharma przewyższa podaż. Spółka pozyska zakładane środki w kwocie ok. 245 mln zł brutto - podała Celon Pharma w komunikacie.

- Uniwheels, producent felg aluminiowych, w strategii do 2022 roku zakłada wzrost sprzedaży do ponad 700 mln euro, marżę EBIT ponad 10 proc. i marżę EBIDA ponad 15 proc. - podała spółka w komunikacie.

d3iuaxi

- MLP Group wybuduje nowy park logistyczny w pobliżu Poznania na blisko 120 tys. m kw. powierzchni najmu - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Spółka zależna Lubawy, Miranda, zawarła ze Skarbem Państwa umowę o wartości blisko 27 mln zł brutto na dostawę siatek maskujących - podała Lubawa w komunikacie.

- Echo Investment zamierza skoncentrować się na działalności deweloperskiej w sektorach biurowym, handlowym i mieszkaniowym. Spółka chce regularnie dzielić się zyskiem z akcjonariuszami w postaci dywidend - poinformowali przedstawiciele dewelopera.

- PKP Cargo podpisało z PGNiG Termika umowę na transport 1,1 mln ton węgla kamiennego; wartość kontraktu to ponad 28 mln zł - podało PKP Cargo w komunikacie.

d3iuaxi

- Bogdanka podtrzymuje plany produkcji na poziomie 8-9 mln ton rocznie w najbliższych latach. Zakłada dalszą współpracę z Elektrownią Ostrołęka - poinformował prezes spółki Krzysztof Szlaga.

- Braster analizuje projekt globalnej ekspansji urządzenia Braster Tester i przedstawi jego szczegóły w ciągu najbliższych kilku miesięcy - poinformował PAP prezes Marcin Halicki. Podtrzymał, że sprzedaż w Polsce ruszy w październiku.

- Ostateczna cena emisyjna akcji Celon Pharma w ofercie publicznej została ustalona na 16,33 zł - poinformowała spółka w środowym komunikacie.

- Selvita zawarła przedwstępną, warunkową umowy kupna od Motorola Solutions Polska niezabudowanych nieruchomości położonych w Krakowie, w dzielnicy Podgórze o łącznej powierzchni 1,36 ha. Łączna cena nieruchomości wynosi 7.468.450 zł netto - poinformowała spółka w komunikacie.

d3iuaxi

- Trans Polonia rozgląda się za kolejnymi akwizycjami, tym razem w zachodniej Europie. Przejęcie możliwe jest po 2017 r. - poinformował na konferencji prasowej prezes spółki Dariusz Cegielski.

- Rada nadzorcza Banku Pocztowego powołała Sławomira Zawadzkiego na prezesa banku - poinformowała spółka w komunikacie.

- Oferta konsorcjum w składzie Ursus, AMZ Kutno i Ursus Bus o wartości 24,9 mln zł brutto została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu organizowanym przez Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie na dostawę 10 fabrycznie nowych autobusów miejskich elektrycznych - podał Ursus w komunikacie.

- W wyniki wezwania na AmRest, ogłoszonego przez FCapital Dutch, zawarto transakcje, których przedmiotem było 6.394.362 akcji - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK.

d3iuaxi

- Sąd zarejestrował zmianę statutu Getin Noble Bank w zakresie scalenia akcji w proporcji 3:1. Zgodnie z ustalonym z GPW oraz KDPW harmonogramem notowania akcji banku zostaną zawieszone od 22 września do 3 października - podał bank w komunikacie.

- Trans Polonia pozytywnie ocenia trzeci kwartał tego roku. Dobre wyniki generuje m.in. segment usług transportu paliw i chemii. Słabiej jest z transportem mas bitumicznych - tu poprawy spółka oczekuje w przyszłym roku, po tym jak w kraju ruszą inwestycje drogowe.

- Integer odstąpił od umowy ze spółką Logistics Venture ws. sprzedaży wszystkich udziałów InPost Express. Powodem odstąpienia było niedokonanie przez kupującego zapłaty pierwszej części ceny sprzedaży udziałów, a także niedostarczenie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej - podał Integer w komunikacie.

- Alma Market planuje zwolnienia grupowe, którymi objętych może być do 1.321 pracowników. Powodem jest redukcja nierentownych placówek handlowych, a także zamiar ograniczenia zatrudnienia w centrali w związku ze zmniejszeniem skali działalności - podała spółka w komunikacie.

d3iuaxi

- OEX podpisał przedwstępną umowę zakupu 100 proc. akcji spółki Archidoc za 17,86 mln zł. Ma też przedwstępną umowę zakupu spółki Voice Contact Center za 1 mln zł. W obu przypadkach podpisanie umowy przyrzeczonej planowane jest do końca stycznia 2017 r. - podał OEX w komunikacie.

- Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny PlayWay, spółki zajmującej się produkcją gier komputerowych i mobilnych - poinformowała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d3iuaxi

Podziel się opinią

Share
d3iuaxi
d3iuaxi