Trwa ładowanie...
d2ejxq7

Zakaz handlu w niedzielę

Najnowsze informacje
Shutterstock
Źródło: Shutterstock, fot: hxdbzxy

Co się zmieni po wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę? Jakie sklepy i inne obiekty handlowe będą czynne mimo narzuconych ograniczeń? Odpowiedzi na te i wiele więcej pytań znajdziesz w serwisie finanse.wp.pl. Publikowane artykuły i komentarze ekspertów to także źródło aktualności o postępach prac nad projektem ustawy.

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę

Projekt ustawy złożył w Sejmie NSZZ Solidarność.

Zakaz handlu miałby obowiązywać we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu dni w roku. Chodzi o niedzielę przed Bożym Narodzeniem, tydzień przed Wielkanocą, w jedną podczas zimowych wyprzedaży i w dwie w czasie letnich, a także tuż przed początkiem roku szkolnego, czyli w ostatnią niedzielę sierpnia.

Co jeszcze proponują ustawodawcy? Aby ograniczenie czasu pracy obowiązywało w wigilię Bożego Narodzenia i w Wielką Sobotę. Osoby odwiedzające sklepy mogłyby robić zakupy w te dni jedynie do godziny 14.00.

Rząd chce wprowadzić łagodniejsze rozwiązanie, czyli ograniczenie handlu. Prace nad możliwym scenariuszem nadal trwają.

Zakaz handlu - jakie sklepy?

Zgodnie z projektem ustawy, siódmego dnia tygodnia zakazany ma być nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą. Np. magazynowanie, przeładunki, dystrybucja i logistyka.

Wyłączone z zakazu miałyby być natomiast m.in. stacje benzynowe, kwiaciarnie, piekarnie, apteki oraz sklepy związane z obsługą turystów. Do tej listy dołączyłyby także punkty zlokalizowane na dworcach i lotniskach.

Zakaz handlu funkcjonowałby prawie każdego tygodnia - od godz. 6.00 w niedzielę do godziny 6.00 w poniedziałek.

d2ejxq7

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ejxq7
d2ejxq7
d2ejxq7
d2ejxq7