Trwa ładowanie...
d42f1v0
18-01-2017 18:10

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- PGNiG spodziewa się bardzo dobrych wyników sprzedaży w styczniu, m.in. dzięki mroźnej zimie. Dlatego niższa cena detaliczna gazu, która zostanie wprowadzona 18 lutego, będzie miała ograniczony wpływ na wyniki - poinformował PAP Maciej Woźniak, wiceprezes gazowej spółki.

d42f1v0
d42f1v0

- W najbliższych dniach PGNiG zaoferuje nową usługę, utrzymywania zapasów obowiązkowych gazu na zlecenie innych uczestników rynku, tzw. usługę biletową - poinformował PAP Maciej Woźniak, wiceprezes spółki.

- Szacowany wolumen sprzedaży gazu ziemnego przez grupę PGNiG w IV kwartale 2016 r. wyniósł 7,37 mld m sześc. wobec 6,54 mld m sześc. przed rokiem - podała spółka w komunikacie. W całym 2016 r. wolumen sprzedaży gazu sięgnął 24,36 mld m sześc. w stosunku do 23 mld m sześc. rok wcześniej.

- PGNiG Upstream International otrzymała udziały w dwóch koncesjach poszukiwawczo-wydobywczych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. W jednej z nich objęła 40 proc. udziałów, stając się jej operatorem. Obie koncesje zlokalizowane są na Morzu Norweskim niedaleko złoża Skarv - podała spółka w komunikacie.

- Nowe kierownictwo litewskiej państwowej spółki kolejowej Lietuvos Geleżinkeliai (LG) deklaruje chęć rozwiązania sporu z polską spółką naftową Orlen Lietuva. Zmiana kierownictwa w LG nastąpiła po październikowych wyborach parlamentarnych.

d42f1v0

- Grupa Energa szacuje, że miała w czwartym kwartale 2016 roku 502 mln zł EBITDA - podała spółka w komunikacie.

- Agencja Fitch potwierdziła długoterminowy rating mBanku na poziomie "BBB", a Banku Millennium na poziomie "BBB-". Perspektywa ratingów jest stabilna - poinformował w środę Fitch.

- EBOiR sprzedał w procesie przyśpieszonej budowy księgi popytu połowę swojego udziału w Cyfrowym Polsacie, czyli akcje stanowiące 2,48 proc. kapitału zakładowego spółki - podał EBOR w komunikacie prasowym.

- Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PZU w sprawie zmian w składzie rady nadzorczej spółki zostało przerwane do 8 lutego.

d42f1v0

- Lotos otrzymał udziały w pięciu koncesjach na Morzu Północnym - poinformowało norweskie Ministerstwo Ropy Naftowej i Energii na stronach internetowych.

- Qumak podpisał wartą 11,4 mln zł netto umowę z Komendą Główną Policji na mocy, której przez dwa lata będzie świadczył usługi outsourcingu specjalistów IT - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Spółka OT Logistics jako jedyna złożyła ofertę, za 2,5 mln euro w przetargu na zakup 51 proc. udziałów w spółce AD Montecargo z Czarnogóry, zajmującej się kolejowymi przewozami towarowymi.

d42f1v0

- Fabryka Mebli Forte zawarła z Indian Furniture Products Limited z siedzibą w Indiach umowę joint venture dotyczącą produkcji i sprzedaży mebli na rynku indyjskim - podało Forte w komunikacie.

- Umowa na wyłączność negocjacji między EDF a IFM Investors w sprawie sprzedaży aktywów kogeneracyjnych grupy EDF została rozwiązana - podała w komunikacie należąca do grupy EDF Kogeneracja.

- Sąd Rejonowy w Białymstoku wydał postanowienie o otwarciu przyspieszonego postępowania układowego w celu zawarcia układu częściowego notowanej na rynku NewConnect spółki Marka - podała spółka w komunikacie.

d42f1v0

- Fundusz MCI.CreditVentures zarządzany przez Private Equity Managers (PEM), brał udział w rundzie finansowania zakupu Allegro przez konsorcjum Cinven, Permira oraz Mid Europa Partners. Fundusz zagwarantował 50 mln zł finansowania na poziomie junior debt - podał PEM w komunikacie prasowym.

- Setanta, spółka prowadząca działalność inwestycyjną w obszarze nieruchomości, venture capital oraz OZE, do tej pory notowana na NewConnect, zadebiutuje na głównym rynku GPW w czwartek, 19 stycznia - poinformowała giełda w komunikacie.

- Polska Grupa Odlewnicza złożyła Kopeksowi ofertę nabycia spółki Kopex Foundry - poinformowała Polska Grupa Odlewnicza w komunikacie.

d42f1v0

- Na koniec grudnia 2016 r. aktywa brutto pod zarządzaniem grupy PEM wynosiły ok. 2,2 mld zł - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Spółka zależna Ceramiki Nowej Gali CNG II skierował do Ministra Rozwoju wniosek o wygaszenie zezwolenia na działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Starachowice, co ma związek z planowanym przeniesieniem produkcji z CNG II do dwóch pozostałych fabryk w grupie - podała spółka w komunikacie.

- Zysk na akcję Citigroup Inc. wyniósł w IV kwartale 2016 r, 1,14 USD - podał bank w raporcie kwartalnym. Analitycy spodziewali się zysku na poziomie 1,12 USD na akcję.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d42f1v0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42f1v0