Trwa ładowanie...
dwwr8ph
dwwr8ph

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Pekao SA liczy, że w 2016 roku jego zysk netto będzie bliski zyskowi osiągniętemu w 2015 roku - poinformował na środowej konferencji prezes Luigi Lovaglio.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dwwr8ph

- Pekao podtrzymuje, że sprzedaż jego kredytów detalicznych w 2016 roku przekroczy 12 mld zł - poinformował prezes Luigi Lovaglio.

- Pekao liczy, że w kolejnych kwartałach 2016 roku sprzedaż kredytów gotówkowych będzie wynosiła około 2 mld zł - poinformował dziennikarzy prezes Luigi Lovaglio.

- Bank Pekao nie planuje w III kwartale sprzedaży istotnych portfeli kredytów nieregularnych - poinformował dziennikarzy prezes Luigi Lovaglio.

dwwr8ph

- Zysk netto grupy Banku Pekao SA w drugim kwartale 2016 roku wzrósł do 690,5 mln zł z 619,2 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się 12 proc. wyższy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 618 mln zł.

- Zysk netto grupy ING Banku Śląskiego w drugim kwartale 2016 roku wzrósł do 406,9 mln zł z 344,6 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się 8 proc. wyższy od oczekiwań rynkowych na poziomie 375,5 mln zł.

- Priorytetem dla ING Banku Śląskiego jest wzrost organiczny, jednak bank nie wyklucza, że może być wzmacniany poprzez akwizycje - poinformował Brunon Bartkiewicz, prezes banku.

- Rafako otrzymało notę obciążeniową od Energia Elektrownie Ostrołęka na 13,49 mln zł wystawioną w związku z opóźnieniem realizacji kontraktu na redukcję NOx w kotłach w Elektrowni Ostrołęka B - podało Rafako w komunikacie.

dwwr8ph

- Asseco Poland jest podwykonawcą Huawei w projekcie wdrożenia nowego, zintegrowanego środowiska informatycznego dla grupy Cyfrowego Polsatu i będzie odpowiadało m.in. za transformację systemów legacy i migrację danych do nowego środowiska - poinformowała PAP rzeczniczka Asseco Ewa Kryj.

- Spółka zależna Lokum Deweloper kupiła od Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu działkę o łącznej powierzchni ok. 1,25 ha. Cena zakupu powiększona o podatek VAT wyniosła 16,5 mln zł - podała spółka w komunikacie. Na gruncie powstanie inwestycja z 280 lokalami.

- Marvipol od początku roku do końca lipca sprzedał 1.144 samochody. To o 53 proc. więcej niż rok temu - informuje spółka. Wartość sprzedanych pojazdów wzrosła w tym samym czasie o 38 proc. do 265,5 mln zł.

- Rada nadzorcza Kompanii Węglowej ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa i wiceprezesa do spraw korporacyjnych - podała spółka w komunikacie na swojej stronie internetowej.

dwwr8ph

- Software Mind, spółka zależna Ailleron, ma umowę z bankiem Standard Chartered na wdrożenie platformy LiveBank w oddziałach banku w Chinach, Tajwanie, Hong Kongu, Indiach, Bangladeszu, Kenii i Emiratach Arabskich - podał Ailleron w komunikacie.

- Sprzedaż karty zawodniczej Bartosza Kapustki przez Cracovię nie będzie miała istotnego wpływu na skonsolidowane sprawozdanie grupy w 2016 r. i w latach kolejnych - podał Comarch w komunikacie.

- Akcje Action zostaną wykreślone z listy uczestników indeksów: sWIG80, WIG, WIG-Poland oraz WIGdiv po sesji 5 sierpnia - podała GPW w komunikacie. Skład sWIG80 zostanie uzupełniony o akcje spółki Atal, a WIGdiv o akcje Mennicy Polskiej.

- LOT nie może otrzymać kolejnej pomocy publicznej, dlatego szukamy inwestora - powiedział w środę dziennikarzom w Kielcach wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Potwierdził, że prowadzone są rozmowy z potencjalnymi inwestorami, także z Chin.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

dwwr8ph

Podziel się opinią

Share
dwwr8ph
dwwr8ph