Trwa ładowanie...
d48w1z9
23-11-2016 17:50

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Grupa Dino, posiadająca 589 supermarketów, chce dalej rozwijać się na krajowym rynku, wykorzystując korzystne otoczenie - poinformował PAP prezes firmy Szymon Piduch. Spółka, której 49 proc. akcji posiada fundusz Enterprise Investors, wśród różnych scenariuszy rozwoju rozpatruje debiut giełdowy.

d48w1z9

- Kurs PDA Biura Inwestycji Kapitałowych spadł w środowym debiucie na rynku głównym GPW o 2,67 proc. do 17,52 zł.

- Ukraińska spółka KSG Agro chce w 2017 r. wydać na inwestycje ok. 14 mln hrywien, głównie w segmencie hodowli trzody chlewnej. Spółka podpisała w tym roku pierwsze kontrakty na eksport świń do Gruzji. Liczy, że sprzedaż w tym kierunku będzie się intensywnie rozwijać.

- Zarząd Echo Investment zdecydował o przeznaczeniu 350,8 mln zł na wypłatę zaliczki dywidendowej - podała spółka w komunikacie. Dywidenda na akcję wyniesie 0,85 zł, a dzień prawa do zaliczki ustalono na 21 grudnia.

- Aktualny portfel zamówień Mostostalu Zabrze ma wartość 619 mln zł, natomiast szacowana wartość kontraktów do pozyskania w oparciu o aktualne oferty to 582 mln zł. Razem szacowany backlog to około 1,2 mld zł - poinformował podczas konferencji Tomasz Janik, dyrektor ds. finansowych Mostostalu Zabrze.

d48w1z9

- Mostostal Zabrze chce pozostać spółką wypłacającą dywidendę - poinformował w środę PAP Tomasz Janik, dyrektor ds. finansowych Mostostalu Zabrze.

- Vistal Gdynia, jako lider konsorcjum, podpisał z GDDKiA umowę o wartości 79,7 mln zł brutto - podał Vistal w komunikacie. Oferta dotyczy budowy obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej "w ciągu drogi krajowej nr 73".

- Celon Pharma otrzymał 21,7 mln zł dofinansowania z NCBiR w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 - podała spółka w komunikacie.

- Energa jest w procesie pozyskania finansowania z Europejskiego Banku Inwestycyjnego w kwocie do 250 mln euro w ramach Planu Junckera - podała spółka w komunikacie prasowym. Energa przewiduje podpisanie umowy o finansowanie w formie emisji obligacji hybrydowych z końcem I kwartału 2017 roku.

d48w1z9

- Ekoplast, producent okien i drzwi, prowadzi przygotowania do publicznej emisji akcji. Planuje przeprowadzić ją na przełomie listopada i grudnia 2016 roku - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Grupa Recykl przyjęła politykę dywidendową, która zakłada, że zarząd będzie wnioskował do ZWZ o wypłatę dywidendy w przypadku, gdy relacja skonsolidowanego długu netto do skonsolidowanej EBITDA, na koniec roku obrotowego, będzie wynosiła poniżej 3,0. Wysokość rekomendowanej dywidendy będzie stanowić do 30 proc. skonsolidowanego zysku grupy - podał spółka w komunikacie.

- Polish Enterprise Fund VI, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, podpisał umowę sprzedaży na rzecz Mid Europa Partners 100 proc. akcji Profi Rom Food, największej sieci supermarketów w Rumunii - podało EI w komunikacie prasowym.

- Unidevelopment podpisał przedwstępną umowę zakupu nieruchomości gruntowej w Poznaniu o łącznej powierzchni około 2 ha za 9,5 mln zł. Na działce planowane jest zrealizowanie inwestycji mieszkaniowej z usługami i garażem podziemnym - podała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d48w1z9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48w1z9