Trwa ładowanie...
dwwr8ph
dwwr8ph

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złożyło w Urzędzie Regulacji Energetyki wniosek taryfowy dla sprzedaży hurtowej - poinformował dziennikarzy wiceprezes PGNiG ds. handlowych Maciej Woźniak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dwwr8ph

- PGNiG Obrót Detaliczny w ciągu ośmiu miesięcy tego roku zanotował prawie pięciokrotny wzrost wolumenu sprzedaży gazu rok do roku nowo pozyskanym klientom - poinformował na konferencji prasowej Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG ds. handlowych.

- PGE szacuje, że w tym roku produkcja energii z węgla brunatnego wyniesie ok. 36 TWh, po tym jak w pierwszym półroczu nastąpił jej spadek m.in. z powodu remontów - poinformowali przedstawiciele grupy na spotkaniu z analitykami.

- PGE szacuje koszt dostosowania swoich bloków do norm BAT na 1,8 mld zł - poinformowali przedstawiciele grupy.

dwwr8ph

- PGE analizuje wpływ nowelizacji ustawy o OZE i ustawy odległościowej na funkcjonowanie grupy. Ocenia, że może zrealizować część planowanych inwestycji wiatrowych na lądzie, kontynuuje prace nad farmami off-shore - poinformowali w środę przedstawiciele grupy.

- Nadzwyczajne walne zgromadzenie PGE, które ma rozpatrzyć wniosek o podniesienie kapitału zakładowego spółki poprzez zwiększenie wartości nominalnej akcji serii A, B, C i D z 10 do 13 zł, zwołano na 5 września - podała PGE w komunikacie.

- KNF postanowiła zwrócić się do Komitetu Stabilności Finansowej o wyrażenie opinii w sprawie zidentyfikowania ING Banku Śląskiego jako innej instytucji o znaczeniu systemowym i nałożenia na bank bufora w wysokości równoważnej 0,5 proc. łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko - podał bank w komunikacie.

- Walne Ronsona zdecydowało o wypłacie 21,8 mln zł dywidendy z kapitału zapasowego powstałego z zysków zatrzymanych, czyli 0,08 zł na akcję - podała spółka w komunikacie po zgromadzeniu.

dwwr8ph

- Magic Software, spółka zależna od Formula Systems z grupy Asseco Poland, miała w II kw. 2016 r. 5,2 mln USD zysku netto, czyli tyle samo ile rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 6,5 mln USD i także był na poziomie sprzed roku, a przychody wzrosły o 11 proc. do 47,4 mln USD - podała spółka w komunikacie.

- Zarząd Grodna rekomenduje wypłatę dywidendy z zysku za rok obrotowy 2015/16 w wysokości 2,6 mln zł, co daje 0,17 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Grodno, dystrybutor artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych, szacuje, że w roku obrotowym 2016/17 wypracuje 9,1 mln zł zysku netto, 12,4 mln zł zysku EBIT, 16 mln zł zysku EBITDA i 344 mln zł przychodów - podała spółka w komunikacie.

- Grodno ocenia, że wymagająca sytuacja rynkowa, która dała o sobie znać w I kw. roku obrotowego, utrzyma się w kolejnych okresach. Spółka chce umacniać swoją pozycję w perspektywicznych obszarach działalności - w fotowoltaice, klimatyzacji, narzędziach i elektronarzędziach oraz rozwijać markę własną Luno.

dwwr8ph

- Uniwheels prognozuje, że w tym roku wzrost EBITDA wyniesie 13-18 proc., przychody zwiększą się o 4 do 6 proc., natomiast wzrost sprzedaży felg sięgnie 8-12 proc. - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- W końcu stycznia przyszłego roku nierentowna kopalnia Krupiński w Suszcu ma zakończyć wydobycie węgla. Nikt nie straci pracy - większość 2,2-tysięcznej załogi kopalni znajdzie pracę w innych kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), inni skorzystają z osłon socjalnych.

- Zarząd Fiten złożył w Sądzie Rejonowym w Katowicach wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego i sąd otworzył to postępowanie - poinformowała spółka w komunikacie.

- Polski Komitet Energii Elektrycznej szacuje, że zaniechanie wprowadzenia rynku mocy kosztować będzie ponad 10 mld zł rocznie - wynika z opublikowanego w środę raportu PKEE.

dwwr8ph

- Echo Investment rozpoczyna budowę biurowca West Link, który powstanie we Wrocławiu. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowane jest na przełom 2017 i 2018 r. - poinformowała spółka w komunikacie.

- Producent gier przygodowych Artifex Mundi złożył w KNF wniosek ws. zatwierdzenia prospektu emisyjnego - podała Komisja na stronach internetowych.

- Zarząd Ciechu zdecydował o ubieganiu się o dopuszczenie i wprowadzenie wszystkich akcji spółki do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie - poinformowała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

dwwr8ph

Podziel się opinią

Share
dwwr8ph
dwwr8ph