Trwa ładowanie...
dqosxhu
09-03-2016 18:30

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Prezes GPW Małgorzata Zaleska ocenia, że konieczne jest budowanie systemu zachęt do długoterminowego oszczędzania, w tym wprowadzenie systemu zachęt oraz ulg podatkowych lub zwolnień z podatku dochodowego przychodów ze sprzedaży papierów wartościowych. Wiceminister finansów Leszek Skiba nie wyklucza takich rozwiązań.

dqosxhu
dqosxhu

- Prezes GPW Małgorzata Zaleska zapowiada rozwój rynku obligacji korporacyjnych dostrzegając także potencjał rozwoju rynku akcji.

- Tauron uruchamia program poprawy efektywności, który ma przynieść 1,303 mld zł oszczędności w latach 2016-2018. Spółka liczy na trwałe zwiększenie EBITDA od 2018 roku o około 400 mln zł. Łączny skumulowany wzrost EBITDA w wyniku programu w latach '16-'18 szacowany jest na ok. 1 mld zł.

- Grupa Lotos szacuje, że modelowa marża rafineryjna spółki w lutym 2016 roku wyniosła 4,32 USD/bbl wobec 5,57 USD/bbl w styczniu 2016 r. - poinformowała firma na swojej stronie internetowej.

- Komisja Nadzoru Finansowego podtrzymuje, że polski system bankowy jest stabilny, a środki zgromadzone w bankach są bezpieczne. Komisja w marcu przedstawi swoje wyliczenia dotyczące skutków finansowych prezydenckiego projektu ustawy o kredytach walutowych - poinformował Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF.

dqosxhu

- KNF ocenia, że obecnie praktycznie jedynym sposobem na zwiększenie funduszy banków jest zatrzymywanie przez nich zysków, bowiem nie mogą one liczyć na wsparcie z rynku kapitałowego - poinformował Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF.

- Pekao i Bank Handlowy są uprawnione do przeznaczenia na dywidendę do 100 proc. zysku za 2015 r., a PKO BP do 50 proc. - poinformował PAP przewodniczący KNF. Jego zdaniem byłoby dobrze, gdyby banki wstrzymały się z podziałem niepodzielonego zysku za 2104 roku do czasu wyjaśnienia kwestii restrukturyzacji kredytów walutowych.

- ATM Studio po wyroku sądu apelacyjnego zapłaciło Mirbudowi blisko 9,9 mln zł plus odsetki za wybudowanie obiektu przeznaczonego na studia filmowo-telewizyjne w Warszawie. Uzyskana kwota odsetek pozytywnie wpłynie na wyniki Mirbudu w I kw.

- Aplisens oczekuje, że w tym roku grupa utrzyma zeszłoroczne poziomy przychodów i marż. Nieco mniejsze będą wydatki inwestycyjne - wyniosą ok. 8 mln zł wobec ponad 10 mln zł w roku 2015. Spółka chce wypłacić dywidendę - poinformował prezes Adam Żurawski.

dqosxhu

- Izo-Blok planuje emisję do 300 tys. akcji serii D, oferowanych w ramach subskrypcji otwartej - wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie, zaplanowane na 4 kwietnia. Emisja ma związek z umową kupna niemieckiej spółki SSW PearlFoam.

- Grupa Robyg wprowadziła do sprzedaży 40 mieszkań w ramach IV etapu stołecznej inwestycji Osiedle Kameralne - podała spółka w komunikacie.

- Mostostal Zabrze spodziewa się wyraźnego wzrostu przychodów grupy i lekkiego wzrostu marży w 2016 r. W najbliższym czasie oczekuje wpływu ok. 16 mln zł w związku z ugodą ws. Altusa. Spółka chce wypłacić dywidendę za 2015 r. i może być ona co najmniej taka jak rok wcześniej. Grupa rozważa utworzenie odpisu na kontrakt w RPA.

dqosxhu

- Norges Bank Investment Management na koniec 2015 r. miał w portfelu akcje polskich spółek warte łącznie 6,5 mld norweskich koron - wynika z rocznego sprawozdania funduszu. Rok wcześniej było to 8,73 mld koron.

- Europejska Grupa Zakupowa złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości Mirbudu, obejmującej likwidację majątku dłużnika - poinformował Mirbud w komunikacie. W opinii giełdowej spółki, wniosek "jest całkowicie bezzasadny".

- Trigon Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, w wyniku sprzedaży akcji w wezwaniu na akcje Duonu, zmniejszył zaangażowanie w akcjonariat tej spółki do 0,65 proc. z 8,45 proc. - poinformowała spółka w komunikacie.

dqosxhu

- Strata netto grupy Tauron, przypadająca na akcjonariuszy jednostki dominującej, wyniosła w czwartym kwartale 2015 roku 2,88 mld zł - wynika z wyliczeń PAP na podstawie raportu rocznego. W całym 2015 roku strata netto wyniosła 1,8 mld zł.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

dqosxhu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqosxhu