Trwa ładowanie...
d19hsoz
18-11-2015 17:35

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Konieczna jest budowa nowych bloków energetycznych opalanych węglem, decyzje inwestycyjne w tej sprawie będą podejmowane w najbliższym roku - poinformował w Sejmie poseł PiS Piotr Naimski.

d19hsoz
d19hsoz

- Portfel zamówień grupy Elektrotim na 1 października wynosił 292 mln zł i w większości przypada na 2016 r. - poinformował Andrzej Diakun, prezes spółki. Dodał, że Elektrotim prowadzi rozmowy dotyczące akwizycji, które mogą się zakończyć na przełomie I/II kwartału 2016 r.

- AB prowadzi rozmowy z kilkoma firmami zarówno w Polsce, jak i za granicą pod kontem potencjalnych akwizycji. Nie chce na razie jednak deklarować, czy i kiedy mogą zostać sfinalizowane. Grupa cały czas pracuje nad rozszerzeniem oferty, stawia m.in. na rozwój produktów chmurowych. Planuje utrzymać politykę wypłaty do 20 proc. na dywidendę.

- Open Finance planuje, że zysk netto, jaki osiągnie w 2016 roku, będzie o 10-15 proc. wyższy od zysku, jaki osiągnie w 2015 roku - poinformowała PAP Magdalena Łukaszewicz, członek zarządu spółki.

- Janusz Kaliszyk złożył rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu ZE PAK - poinformowała spółka w komunikacie.

d19hsoz

- Torpol przejął spółkę Dimark Oil&Gas, która zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem instalacji do uzdatniania ropy naftowej i gazu ziemnego - poinformował Torpol w komunikacie prasowym.

- Grupa przemysłowa Boryszew może mieć problemy z wypracowaniem w tym roku 6 mld zł przychodów, co wcześniej zapowiadała - poinformował na środowej konferencji prezes Piotr Szeliga. Dodał, że zyskowność grupy może być w końcówce roku poprawiona przez finalizację sprzedaży NPA Skawina i nieruchomości w Warszawie.

- Introl liczy na wzrost wyników w 2016 roku oraz prowadzi rozmowy ws. akwizycji z dwoma podmiotami: w Polsce i na Słowacji - poinformowali w środę przedstawiciele spółki. Dodali, że stopa dywidendy za 2015 rok powinna wynieść około 4 proc.

- Obecna wartość portfela zamówień Comarchu na 2015 r. jest kilka procent wyższa niż rok temu. Wartość portfela na IV kw. jest zbliżona do ubiegłorocznej - podał Comarch w prezentacji dla inwestorów.

d19hsoz

- Comarch, który w III kw. istotnie zwiększył zatrudnienie, przyznaje, że koszty tego procesu w krótkim terminie będą oddziaływały na rentowność grupy. Spodziewa się, że nowo zatrudnieni osiągną pełną produktywność w ciągu od poł roku do roku, a grupa w tym czasie pozyska istotne kontrakty, które zagwarantują im pracę.

- Na 24 listopada zaplanowano przeprowadzenie akcji protestacyjnej w formie manifestacji przed siedzibą centrali PGNiG - podała spółka w komunikacie.

- Przychody Feerum w IV kwartale nie będą wyższe niż backlog spółki, który ma wartość 31,6 mln zł, natomiast sprzedaż grupy w całym roku przekroczy 100 mln zł - poinformował prezes spółki Daniel Janusz. Prezes dodał, że 2016 r. na polskim rynku może być nie gorszy niż 2015 r.

d19hsoz

- Apator wypłaci akcjonariuszom 30 groszy zaliczki na poczet dywidendy z zysku za 2015 rok - podała spółka w komunikacie.

- Notowana na NewConnect spółka informatyczna Madkom z oferty prywatnej zamierza pozyskać około 2 mln zł - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami prezes Grzegorz Szczechowiak. Dodał, że realnym terminem debiutu spółki na głównym rynku GPW jest rok 2018.

- Oferta spółki zależnej Polimeksu, Polimex Energetyka, o wartości 417,6 mln zł brutto, została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na modernizację kotłów na trzech blokach Elektrowni Turów, należącej do PGE GiEK - podał Polimex w komunikacie.

- NWZ Sfinks Polska podjęło uchwałę w sprawie emisji do 3,5 mln akcji serii N z wyłączeniem prawa poboru - podała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d19hsoz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19hsoz