Trwa ładowanie...
d34r8w4

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Liczba banków, które realizują programy naprawcze nie zwiększyła się i obecnie programem takim objętych jest siedem banków - poinformowało w środę PAP biuro prasowe Komisji Nadzoru Finansowego.

Share
d34r8w4

- PGE nie wyklucza akwizycji, ale ma konserwatywne podejście w tej sprawie - poinformował w środę prezes Marek Woszczyk.

- Zysk netto grupy Banku Handlowego w czwartym kwartale 2015 roku spadł do 118,3 mln zł z 205 mln zł rok wcześniej - podał bank we wstępnych danych. Zysk okazał się 9 proc. wyższy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 108,7 mln zł.

- Bank Handlowy ocenia, że w 2016 roku tempo wzrostu kredytów dla klientów indywidualnych będzie wyższe niż dla klientów instytucjonalnych i może przekroczyć 6 proc. - poinformował Sławomir Sikora, prezes banku.

- Bank Handlowy spodziewa, że w 2016 roku jego powtarzalne koszty operacyjne będą niższe niż w 2015 roku - poinformował Sławomir Sikora, prezes banku.

d34r8w4

- Bank Handlowy, pomimo trudnych warunków rynkowych i rosnących obciążeń chce być konsekwentny w realizacji polityki dywidendowej - poinformował Sławomir Sikora, prezes banku.

- PGE chce zakończyć prace nad przeglądem strategii w drugim kwartale - poinformował prezes Marek Woszczyk. Spółka chce położyć większy nacisk na poprawę efektywności.

- NWZ Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne zdecydowało o wypłacie dywidendy z zysku za 2014 r. w wysokości 0,17 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Magic Software, spółka zależna od Formula Systems z grupy Asseco Poland, miała w IV kw. 2015 r. 5,6 mln USD zysku netto w porównaniu do 5,7 mln USD rok wcześniej. Zysk operacyjny w tym czasie wzrósł do 7,4 mln USD wobec 7 mln USD, a przychody wzrosły do 47,9 mln USD w porównaniu do 42,5 mln USD rok wcześniej - podała spółka w raporcie.

d34r8w4

- Spółka Sapiens z grupy Asseco, która specjalizuje się w rozwiązaniach informatycznych dla branży ubezpieczeniowej, spodziewa się w 2016 r. wypracowania 207-211 mln USD przychodów i marży operacyjnej w przedziale 15-15,5 proc. - poinformowała spółka w komunikacie.

- Mostostal Zabrze podpisał z Kopeksem umowę na dostawę konstrukcji stalowej budynku kotłowni, LUVO oraz SCR z przeznaczeniem dla budowanego przez Tauron Wytwarzanie bloku o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno. Szacunkowa wartość zlecenia to 52,4 mln zł netto - podała spółka w komunikacie.

- Konsorcjum Porr Polska Infrastructure i Unibepu podpisało z GDDKiA umowę na budowę drogi krajowej S8 na odcinku: węzeł Poręba - obwodnica Ostrowi Mazowieckiej. Wartość kontraktu to około 328,8 mln zł netto - podał Unibep w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d34r8w4

Podziel się opinią

Share
d34r8w4
d34r8w4