Trwa ładowanie...
d1bacuy
27-01-2016 17:45

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- BZ WBK oczekuje, że w 2016 roku jego wyniki nie spadną o 30 proc., tak jak mogą spaść w całym sektorze - poinformował Gerry Byrne, pełniący obowiązki prezesa, przewodniczący rady nadzorczej. Dodał, że kredyty banku mogą wzrosnąć w wysokim jednocyfrowym tempie.

d1bacuy

- BZ WBK spodziewa się, że w 2016 roku w związku z wprowadzeniem podatku bankowego tempo wzrostu kredytów w sektorze zwolni do ok. 5 proc. - poinformował w środę bank.

- BZ WBK spodziewa się, że w 2016 roku spadną jego koszty ryzyka kredytowego i bank utrzyma poziom marży odsetkowej - poinformował Gerry Byrne, pełniący obowiązki prezesa, przewodniczący rady nadzorczej.

- BZ WBK ocenia obecnie, że powinien być w stanie przeznaczyć na dywidendę 50 proc. zysku osiągniętego w 2014 roku - poinformował Eamonn Crowley, członek zarządu BZ WBK.

- Zysk netto grupy BZ WBK w czwartym kwartale 2015 roku spadł do 277,1 mln zł z 445,2 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się 9 proc. powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 255 mln zł.

d1bacuy

- Zadaniem PGNiG jest budowa połączenia gazowego z Norwegią, by do 2022 r. sprowadzać kilka mld m sześc. gazu, które grupa będzie wydobywać na Morzu Północnym - poinformował podczas Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego PowerPol, prokurent PGNiG Janusz Kowalski.

- Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Grupy Lotos dokonało zmian w radzie nadzorczej spółki. Z dotychczasowego składu odwołano pięć osób; powołano - pięć osób. Nowym przewodniczącym został Robert Pietryszyn.

- Jastrzębska Spółka Węglowa znajduje się w trudnej sytuacji i resort energii oczekuje, że wierzyciele podejdą do niej ze zrozumieniem, ale nie stawia im ultimatum - poinformował w rozmowie z PAP Krzysztof Tchórzewski, minister energii.

- UBS obniżył cenę docelową Tauronu do 2,5 zł z 3,3 zł i utrzymał rekomendację "sprzedaj", obniżył cenę docelową Energi do 14,5 zł z 23 zł i utrzymał rekomendację "kupuj" oraz obniżył cenę docelową PGE do 14 zł z 17 zł i utrzymał rekomendację "neutralnie" - poinformował bank.

d1bacuy

- Komputronik szacuje, że gdyby podatek od sprzedaży detalicznej obowiązywał w 2015 r. to obciążenie dla spółki wyniosłoby około 2,5 mln zł - poinformował PAP prezes Komputronika Wojciech Buczkowski. W jego ocenie w związku z niską rentownością podmiotów z branży elektroniki użytkowej proponowane rozwiązanie przełoży się na poziom cen.

- Budimex podpisał z GDDKiA wartą 235,75 mln zł netto umowę na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S17 na odcinku Kołbiel (koniec obwodnicy) - Garwolin (początek obwodnicy) - podała spółka w komunikacie.

- Mennica Skarbowa, spółka notowana na NewConnect, planuje w 2016 r. zwiększyć przychody o kilkadziesiąt procent. Ze względu na planowane inwestycje, nie wiadomo jeszcze czy spółka wypłaci dywidendę za 2015 r. - powiedzieli przedstawiciele Mennicy Skarbowej na konferencji prasowej.

- Program atomowy może być realizowany wolniej, ale priorytetem jest rozwiązanie problemu związanego z uruchomieniem programu inwestycji energetycznych - powiedział podczas Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego PowerPol minister energii, Krzysztof Tchórzewski.

d1bacuy

- Zarząd Erbudu będzie rekomendował wypłatę dywidendy na poziomie od 30 do 50 proc. wyniku netto uzyskanego w poprzednim roku obrotowym, z uwzględnieniem aktualnej oraz przyszłej sytuacji finansowej spółki oraz grupy - podał Erbud w komunikacie.

- Stalprodukt ogłosił skup do 358.400 akcji własnych, oferując po 250 zł za akcję - podała spółka w komunikacie. Skup obejmie wyłącznie akcje imienne uprzywilejowane serii A, B i E, nie będące przedmiotem obrotu na rynku regulowanym.

- Rząd poczeka z oceną prezydenckiego projektu ustawy o kredytach walutowych na przedstawienie przez KNF jego skutków dla banków - ocenia szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Jeśli koszt dla sektora wyniesie kilkanaście miliardów złotych, skutki finansowe mogą być rozłożone w czasie.

- Według prezesa PERN "Przyjaźń" Igora Wasilewskiego, niezbędna jest aktualizacja strategii grupy kapitałowej spółki, której celem będzie m.in. dostosowanie jej do dynamicznych zmian na światowych rynkach ropy naftowej, przy zapewnieniu bezpieczeństwa dostaw surowca.

d1bacuy

- Jeśli koszty wprowadzenia prezydenckiego projektu ustawy o kredytach walutowych okażą się duże i znacznie przekroczą np. zyski banków z poprzedniego roku, potrzebna będzie modyfikacja projektu lub wprowadzenie rozwiązań etapowych - ocenia szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d1bacuy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bacuy