Trwa ładowanie...
duwlb96
17-01-2017 17:50

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Rada nadzorcza Energi odwołała z zarządu prezesa Dariusza Kaśkowa i dwóch wiceprezesów: Mariusza Rędaszkę i Przemysława Piesiewicza - podała spółka w komunikacie. Funkcję prezesa będzie pełnił Jacek Kościelniak.

duwlb96

- Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał bezwarunkową zgodę na nabycie przez Eneę 50 proc. akcji spółki celowej Elektrownia Ostrołęka, do realizacji projektu budowy nowego bloku energetycznego - podały Enea i Energa w komunikatach.

- W przetargu na dostawę oprogramowania oraz udzielenie licencji, sublicencji lub zapewnienie udzielenia licencji przez producenta na oprogramowanie SAP lub równoważne oraz świadczenie usług serwisowych jako najkorzystniejszą PGNiG wybrał ofertę SAP Polska o wartości 100,3 mln zł brutto - podała spółka na stronie internetowej.

- Braster w pierwszej kolejności chce wprowadzić urządzenie Braster do sprzedaży na jeden z mniejszych rynków europejskich, np. do Holandii. Może to nastąpić w końcówce II kwartału tego roku - powiedział PAP prezes Marcin Halicki. Jak dodał, spółka przygląda się także rynkom azjatyckim i arabskim.

- Neuca ocenia, że dynamika wzrostu hurtowego rynku leków w I połowie 2017 r. nie powinna znacząco odbiegać od tej odnotowywanej w roku minionym - poinformował PAP prezes Piotr Sucharski. Spółka liczy na utrzymanie w 2017 r. dwucyfrowego tempa wzrostu przychodów w segmencie produktów własnych, choć dynamika ta może być rdr niższa.

duwlb96

- Neuca nie wyklucza w 2017 r. kolejnych przejęć przychodni lekarskich, rozgląda się także za hurtownią oraz spółkami, działającymi w obszarze telemedycyny czy badań klinicznych - poinformował PAP prezes Piotr Sucharski. Grupa szuka innowacyjnych rozwiązań na rynku ochrony zdrowia, na których rozwój może przeznaczyć kilka milionów złotych.

- Kernel Holding, ukraińska spółka z branży rolniczej, rozpoczęła rozmowy z inwestorami w Europie i Stanach Zjednoczonych w sprawie potencjalnej emisji 5-letnich obligacji denominownych w dolarach amerykańskich - podała spółka w komunikacie.

- Qumak, który ogłosił nową strategię, zakładająca m.in. rozwój produktów i usług własnych oraz wyjście za granicę, zakłada, że jej realizacja odbędzie się bez dodatkowego zapotrzebowania na finansowanie zewnętrzne. Spółka obecnie pracuje nad optymalizacją kosztową i spodziewa się 4 mln zł oszczędności w 2017 r.

- Serinus czasowo wstrzymał produkcję na polu Chouech Es Saida w Tunezji - podała spółka w komunikacie.

duwlb96

- Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka sprzedaje aktywa z segmentu farb proszkowych, argumentując, że to działalność niszowa. Kwota transakcji nie przekracza 1 proc. wartości aktywów spółki. Firma nie planuje dalszych zmian w grupie.

- Grupa Robyg rozpoczęła sprzedaż ok. 350 lokali w ramach dwóch kolejnych etapów inwestycji Stacja Nowy Ursus - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego otrzymał od firmy Transgourmet Polska zlecenie budowy obiektu Selgros w Mysiadle pod Warszawą - podała giełdowa spółka w komunikacie. Wartość zlecenia stanowi około 17 proc. kapitału własnego Mostostalu Zabrze.

- Morgan Stanley zanotował w IV kw. 2016 r. skorygowany zysk na akcję w wysokości 81 centów - podała spółka w raporcie kwartalnym.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

duwlb96
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duwlb96