Trwa ładowanie...
dzzw0wm

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Grupa PGE planuje w latach 2016-2020 nakłady inwestycyjne na poziomie około 34 mld zł - poinformowała spółka w strategii.

Share
dzzw0wm

- Polska Grupa Energetyczna zamierza uczestniczyć w rozwoju energetyki ze źródeł odnawialnych tak, aby w 2030 roku wytwarzać ok. 25 procent krajowej produkcji energii z OZE - poinformowała grupa w komunikacie dotyczącym aktualizacji strategii. Wśród opcji strategicznych PGE znajduje się m. in. budowa morskiej farmy wiatrowej o mocy około 1000 MW.

- PGE w okresie 2016-2020 chce zredukować koszty o ok. 3,5 mld zł względem obecnych prognoz - poinformowała spółka w strategii.

- PGE chce mieć co najmniej 40 proc. udziału w rynku wytwarzania energii elektrycznej w kraju po 2020 roku - podała spółka w opublikowanej we wtorek strategii.

dzzw0wm

- Ministerstwo Energii nie wyklucza w przyszłości przeprowadzenia podwyższeń kapitału poprzez zwiększenie wartości nominalnej akcji w kolejnych spółkach - poinformował we wtorek minister energii Krzysztof Tchórzewski.

- Na przełomie roku zapadną decyzje w sprawie dwóch elektrowni węglowych w najbardziej nowoczesnej technologii, tzw. czystego węgla - poinformował podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Krzysztof Tchórzewski, minister energii.

- Temat polonizacji sektora bankowego należy oceniać bardzo pozytywnie, ale transakcje muszą opierać się o parametry rynkowe - ocenił wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

- Robyg podtrzymuje, że w tym roku zamierza znaleźć nabywców na ok. 2.600 lokali i chce przekazać ok. 2.800 lokali. Rok później sprzedaż mieszkań przez dewelopera powinna wzrosnąć o 10-15 proc., a do klientów może trafić ok. 3.000 lokali - poinformowali PAP przedstawiciele spółki.

dzzw0wm

- Izo-Blok otrzymał zamówienie od spółki Jaguar Land Rover Limited o łącznej maksymalnej wartości 6,6 mln euro, co w przeliczeniu wg średniego kursu NBP z 5 września 2016 r. stanowi kwotę 28,9 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- Robyg, który do tej pory prowadził działalność deweloperską w Warszawie i Gdańsku, od jakiegoś czasu myśli o wejściu na rynek wrocławski. Deweloper rozważał sfinansowanie ekspansji przy pomocy emisji akcji, ale ostatecznie wykorzysta do tego środki własne - poinformowali PAP przedstawiciele spółki.

- Zarząd LPP podjął decyzję o rezygnacji z rozwoju marki Tallinder, bo osiągane wyniki finansowe tej marki były "znacząco poniżej" przyjętego budżetu - podała spółka w komunikacie. Wysokość rezerwy w 2016 r. koniecznej do przeprowadzenia procesu zamknięcia marki wyniesie ok. 26 mln zł.

- Gdański Lotos zwiększył w sierpniu hurtową sprzedaż paliw o 22 proc. rdr. To według spółki m.in. efekt obowiązującego od 1 sierpnia 2016 r. tzw. "pakietu paliwowego" regulującego sprzedaż benzyny czy oleju napędowego - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie prasowym.

dzzw0wm

- Polski Koncern Naftowy Orlen szacuje, że z tytułu podatku od sprzedaży detalicznej będzie musiał odprowadzić około 200 mln zł rocznie - poinformował koncern we wtorek w przesłanym PAP komunikacie.

- FM Bank PBP będzie działał pod marką Nest Bank i planuje, że w ciągu półtora roku liczba jego oddziałów franczyzowych wzrośnie do 300 z 40 obecnie i w sumie, razem z placówkami własnymi, będzie miał ich 350. Bank nie wyklucza akwizycji - poinformował Bartosz Chytła, wiceprezes zarządu.

- Grupa Robyg rozszerza swoją ofertę mieszkaniową w Warszawie wprowadzając do sprzedaży 98 lokali w kolejnym etapie Stacji Nowy Ursus - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie prasowym.

- Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w lipcu 160,9 tys. sztuk i było o 7,3 proc. niższe niż rok wcześniej. W porównaniu z poprzednim miesiącem wynik jest z kolei lepszy o 5,8 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

dzzw0wm

- KGHM nie wyklucza odbicia cen na rynku miedzi w przyszłym roku. Notowania tego metalu mogą wejść wówczas powyżej 5.000 USD za tonę - poinformował dziennikarzy Krzysztof Skóra, prezes koncernu.

- Vivid Games, którego prospekt KNF zatwierdziła na początku sierpnia, złożył do komisji aneksy do prospektu i dopiero po ich zatwierdzeniu giełda będzie mogła dopuścić akcje do obrotu na głównym rynku. Jeśli KNF nie będzie miała dodatkowych pytań jest szansa, że spółka zmieni parkiet jeszcze we wrześniu.

- Ciech Soda Romania (CSR) i CET Govora zatwierdziły nowe warunki finansowe dotyczące dostaw pary do CSR, stanowiące "kompromis pomiędzy oczekiwaniami CET a możliwościami finansowymi CSR". Strony uzgodniły cenę pary wyższą o ok. 16 proc. w stosunku do ceny obowiązującej w wypowiedzianej umowie - poinformowała Ciech w komunikacie.

- Geotrans, spółka działająca w branży ochrony środowiska, zrezygnowała z przejęcia akcji firmy Apanet - podał Geotrans w komunikacie.

dzzw0wm

- Przy benchmarku dla węgla koksującego powyżej 106 USD za tonę, JSW może mieć zysk netto na koniec 2017 roku - poinformował dziennikarzy prezes spółki Tomasz Gawlik.

- Kopex podpisał z bankami porozumienia o przedłużeniu terminów spłat kredytów - poinformowała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

dzzw0wm

Podziel się opinią

Share
dzzw0wm
dzzw0wm