Trwa ładowanie...
d1xg09l

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Enea, według wstępnych danych, w pierwszej połowie roku osiągnęła 471 mln zł skonsolidowanego zysku netto, 611 mln zł zysku operacyjnego, 1,2 mld zł EBITDA i 5,6 mld zł przychodów - podała Enea w komunikacie.

Share
d1xg09l

- Bogdanka szacuje, że jej skonsolidowany zysk netto w I półroczu wyniósł 75 mln zł, a zysk EBITDA 277,4 mln zł - podała spółka w komunikacie. Wyniki są poniżej oczekiwań rynkowych.

- JSW przekaże kopalnię Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń do końca stycznia 2017 roku - podała spółka w komunikacie.

- Kluczowe dla restrukturyzacji górnictwa i notyfikowania programu naprawczego dla branży przez Komisję Europejską jest osiągnięcie w 2017 r. wyniku na poziomie tzw. zera plus przez Polską Grupę Górniczą i Jastrzębską Spółkę Węglową - uważa minister energii Krzysztof Tchórzewski.

d1xg09l

- Paged zawarł warunkową umowę kupna 70 proc. udziałów w spółce Forbis Group Project Management prowadzącej działalność w zakresie fit-out - podał Paged w komunikacie.

- Mediacap planuje przenieść w sierpniu notowania z NewConnect na rynek główny GPW. Dzięki temu chce zwiększyć swoją wiarygodność m.in. w kontekście rozmów akwizycyjnych. Spółka nie wyklucza, że do przejęcia może dojść w tym roku.

- Notowana na rynku NewConnect spółka Erne Ventures rozpoczęła rozmowy z potencjalnymi inwestorami na temat planowanych emisji akcji - podała spółka w komunikacie.

- Wkrótce gotowe będzie rozporządzenie umożliwiające uruchomienie w Olsztynie kliniki "Budzik" dla dorosłych, gdzie pacjenci w śpiączce uzyskają kompleksową pomoc. Minister zdrowia oświadczył, że kończą się prace legislacyjne nad procedurą medyczną.

d1xg09l

- CEZ osiągnął w I połowie 2016 r. zysk EBITDA na poziomie 33,1 mld CZK i zysk netto w wysokości 13,8 mld CZK. Spółka obniżyła prognozę zysku EBITDA w całym roku do 58 mld CZK z 60 mld CZK i podtrzymała prognozę zysku netto na poziomie 18 mld CZK - podał CEZ w komunikacie.

- Statoil, Lotos Norge i Total Norge, udziałowcy koncesji Utgard (wcześniej Alfa Sentral), przedstawili regulatorom norweskim i brytyjskim plan zagospodarowania koncesji. Zgodnie z przyjętym harmonogramem uruchomienie wydobycia przewidziano na koniec 2019 r. - poinformował Lotos w komunikacie.

- Rezygnacja przez Vivid Games z realizacji Real Casino nie będzie miała istotnego wpływu na wyniki spółki, gdyż koszty poniesione do tej pory na grę były niewielkie - poinformował PAP Roy Huppert, członek zarządu Vivid Games ds. finansowych.

- Spółka Eskimos podpisała umowę przedwstępną zakupu zakładu produkcyjnego mrożonek w Motodze w województwie lubelskim za 6,8 mln zł - podała firma w komunikacie.

d1xg09l

- TFI PZU zwiększyło zaangażowanie w Bogdankę i ma 5,1 proc. jej kapitału - podała spółka w komunikacie.

- Informacje o możliwym nałożeniu na Getin Noble Bank dodatkowego buforu sprawiły, że akcje banku tracą blisko 4 proc., bowiem rynek obawia się, że może on mieć kłopoty z utrzymaniem współczynników kapitałowych na poziomie wymaganym przez nadzór. Analitycy oceniają, że KNF może nałożyć dodatkowe bufory także na inne banki.

- Vistal Gdynia podpisał aneks do umowy na dostawę kontenerów dla zagranicznego kontrahenta, zawartej w lipcu 2015 roku, zwiększający ją do 87,3 mln zł brutto - podała spółka w komunikacie.

- Spółka Mediacap zadebiutuje na rynku głównym GPW w czwartek, 11 sierpnia - podała GPW w uchwałach zarządu. Wcześniej spółka była notowana na rynku NewConnect.

d1xg09l

- Bumech podpisał z Jastrzębską Spółką Węglową umowę na drążenie wyrobisk przygotowawczych w KWK "Pniówek". Wartość zlecenia to 20,42 mln zł brutto - podał bumech w komunikacie.

- KNF wyraziła zgodę na powołanie Michała Gajewskiego na prezesa BZ WBK - podała Komisja w komunikacie.

- Zarząd i rada nadzorcza Getin Noble Banku wyraziły pozytywną opinię na temat zamiaru rozpoczęcia prac nad projektem połączenia Noble Funds TFI i Open Finance TFI. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszym półroczu 2017 r. - podał Getin Noble Bank w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d1xg09l

Podziel się opinią

Share
d1xg09l
d1xg09l