Trwa ładowanie...
d3icrng
03-01-2017 18:10

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Nadzór nad spółką KGHM przejmie minister energii, a nad Grupą Azoty - minister finansów i rozwoju - poinformował we wtorek PAP szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

d3icrng
d3icrng

- Nie należy spodziewać się zmian na stanowisku prezesów KGHM i Grupy Azotów w związku ze zmianą ministra zarządzającego spółkami. Dotychczasowe decyzje personalne były konsultowane z ministrami, którzy w przyszłości mogliby nadzorować te firmy - poinformował Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Jego zdaniem, należący do KGHM projekt Sierra Gorda nie powinien być teraz sprzedawany.

- Modelowa marża rafineryjna w grudniu 2016 roku spadła do 4,9 USD na baryłce z 6,2 USD w listopadzie. Rok wcześniej w grudniu marża wynosiła 4,8 USD na baryłce - poinformował PKN Orlen na swojej stronie internetowej.

- Rafał Antczak, obecnie członek zarządu Deloitte Consulting, ma zastąpić Małgorzatę Zaleską na stanowisku prezesa GPW - poinformowały na Twitterze Puls Biznesu i Radio Zet, nie podając źródła swoich informacji.

- Lokum Deweloper sprzedał w czwartym kwartale 2016 roku 224 lokale wobec 131 lokali rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

d3icrng

- Spółka deweloperska Archicom sprzedała w 2016 r. 942 mieszkania, czyli o 54 proc. więcej niż przed rokiem, a liczba wydanych lokali wzrosła o 91 proc., do 938 sztuk - podał deweloper w komunikacie. W 2017 roku spółka chce sprzedać ponad 1.000 mieszkań.

- Proces likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa ma zostać zakończony do końca I kwartału 2017 roku, a nadzór nad spółkami wynikać będzie z branżowych właściwości ministrów - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

- Aplisens ogłosił ofertę skupu 646.726 akcji własnych, stanowiących nie więcej niż 4,9 proc. ogólnej liczby głosów, po 13 zł za sztukę - podała spółka w komunikacie.

- ZUE złożyło najtańszą ofertę w przetargu PKP PLK na prace na linii kolejowej nr 146 na odcinku Wyczerpy - Chorzew Siemkowice. Wartość oferty to 173,8 mln zł netto - podało ZUE w komunikacie.

d3icrng

- Spółka zależna Work Service, częstochowska Exact Systems, podpisała dokument "term sheet" w sprawie nabycia 100 proc. udziałów portugalskiej spółki z branży automotive, specjalizującej się w kontroli jakości dla przemysłu motoryzacyjnego - poinformował Work Service w komunikacie. Podstawowa wartość transakcji to 9,2 mln euro. Zostanie ona skorygowana o ewentualny dług.

- Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej ogłosił przetarg otwarty na wdrożenie produkcyjne systemu ISOK. Wysokość wadium ustalono na 0,85 mln zł. Termin składania ofert to 5 lutego - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE.

- Grupa Robyg zakontraktowała w 2016 r. 2.957 lokali, po uwzględnieniu rezygnacji klientów, co oznacza wzrost 27 proc. rdr. W 2017 roku kontraktacja przekroczyć może 3.000 lokali - podał deweloper w komunikacie prasowym.

- Budimex Nieruchomości w IV kwartale 2016 roku przedsprzedał z uwzględnieniem rezygnacji 494 mieszkania w porównaniu do 481 mieszkań w analogicznym okresie 2015 r. - poinformował PAP Budimex.

d3icrng

- Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na przejęcie przez Trakcję udziałów w spółce Bahn Technik Wrocław, należących dotychczas do niemieckiej firmy Leonard Weiss. Tym samym Trakcja stanie się jedynym właścicielem spółki - podała spółka w komunikacie.

- Quercus Parasolowy SFIO, fundusz zarządzany przez Quercus TFI, zwiększył zaangażowanie w akcjonariat Orła Białego i ma obecnie 5,5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu tej spółki - podał Orzeł Biały w komunikacie.

- Grupa Monnari szacuje, że jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży towarów wyniosły w grudniu 2016 r. ok. 32,3 mln zł, czyli spadły rdr o 6,38 proc. - podała grupa w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d3icrng
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3icrng