Trwa ładowanie...
d3rgvtg

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złożyło pozew przeciw OAO Gazprom i OOO Gazprom Export w postępowaniu przed Trybunałem Arbitrażowym w Sztokholmie - podała spółka w komunikacie.

Share
d3rgvtg

- Rada nadzorcza PGE ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska trzech wiceprezesów: ds. finansowych, korporacyjnych i rozwoju.

- Rada nadzorcza Energi powołała do składu zarządu Grzegorza Ksepko na stanowisko wiceprezesa ds. korporacyjnych - podała spółka w komunikacie.

- Obecny backlog grupy Asseco Poland na 2016 r. ma wartość 4.459 mln zł i jest 32 proc. wyższy niż rok wcześniej, kiedy wynosił 3.378 mln zł - poinformował PAP wiceprezes Asseco Poland Rafał Kozłowski.

d3rgvtg

- Po wypowiedzeniu przez CSIOZ umowy na projekt P1 Asseco Poland dokonało jego rozliczenia, co będzie miało negatywny wpływ na wynik spółki w IV kw. 2015 r. na poziomie około 23 mln zł - poinformował PAP wiceprezes Asseco Poland Rafał Kozłowski. Poza tym odpisem jest zadowolony z wyników grupy w 2015 r.

- Pierwszy miesiąc tego roku PKN Orlen zakończył wzrostem marż. Rośnie również dyferencjał Brent/URAL - poinformowała spółka. I tak modelowa marża downstream wzrosła w styczniu do 13,20 USD na baryłce w stosunku do 11,20 USD zanotowanych w grudniu ubiegłego roku i 12,60 USD zanotowanych na baryłce w styczniu roku 2015.

- Robyg podnosi tegoroczny cel sprzedażowy do 2.600 z 2.500 lokali. Przyczyni się do tego większa oferta i duża dywersyfikacja lokalizacji, jak również sprzyjające otoczenie makro - ocenił wiceprezes Artur Ceglarz. Spółka może wydać na nowe grunty co najmniej 150 mln zł.

- W prognozie na 2016 r. grupa Robyg zakłada, że przekaże klientom 2.800 lokali, co pozwoli na wypracowanie 115 mln zł skonsolidowanego zysku operacyjnego. Deweloper szacuje, że także w kolejnych latach do klientów może trafiać 2.800-3.000 mieszkań rocznie - poinformował Artur Ceglarz, wiceprezes spółki.

d3rgvtg

- Robyg, który w zeszłym roku rozpoczął poszukiwania inwestora strategicznego, prowadzi wstępne rozmowy zarówno z podmiotami finansowymi, jak i z branży - poinformował PAP Artur Ceglarz, wiceprezes dewelopera.

- nAgencja Fitch planuje przegląd ratingów banków z dużymi portfelami kredytów walutowych w ciągu najbliższego miesiąca - poinformowała agencja we wtorkowym komunikacie.

- Obecny portfel Awbudu ma wartość około 220 mln zł. Grupa zakłada w 2016 r. istotny wzrost sprzedaży, może ona przekroczyć 300 mln zł. Ujemne przepływy operacyjne po trzech kwartałach 2015 roku to stan przejściowy i w dłuższym terminie grupa będzie generowała dodatni cash flow - poinformował w wywiadzie dla PAP prezes Awbudu Michał Wuczyński.

- Immofinanz chce wypłacić 0,06 euro dywidendy na akcję za rok 2015/16 i za rok 2016. Planuje skup akcji własnych - podała spółka w komunikacie.

d3rgvtg

- W przetargu na utrzymanie i rozwój systemów aplikacyjnych OFSA jako najkorzystniejsza została wybrana oferta Comarchu za 22,1 mln zł - podała ARiMR.

- W 2016 r. PKN Orlen planuje kontynuację prac poszukiwawczych ropy i gazu, a także rozpoznawczych i wydobywczych, prowadzonych obecnie w Polsce na obszarze 29. bloków koncesyjnych położonych na terenie ośmiu województw - poinformował we wtorek płocki koncern.

- OKD z grupy NWR planuje zwolnić połowę pracowników w ciągu dwóch lat - poinformował prezes OKD Dale Ekmark, cytowany przez agencję CTK.

- Inter Cars liczy na powtórzenie w 2016 roku ubiegłorocznego tempa wzrostu sprzedaży w kraju i za granicą. Grupa chce też utrzymać rentowność - powiedział w rozmowie z PAP Piotr Zamora, dyrektor finansowy IC. Ze względu na inwestycje i rozwój dywidenda spółki za ubiegły rok może być symboliczna.

d3rgvtg

- Selwita zawarła z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowę na dofinansowanie projektu "Rozwój nowej generacji spersonalizowanych terapii celujących w metabolizm komórek nowotworowych". Całkowita wartość projektu netto to 39,7 mln zł, z czego wartość dofinansowania to 27,9 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- Synthos szacuje, że zysk netto spółki w 2015 roku wyniósł ok. 426 mln zł, a przychody ok. 4,058 mld zł - podała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d3rgvtg

Podziel się opinią

Share
d3rgvtg
d3rgvtg