Trwa ładowanie...
dlvsti6

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Nowy minister skarbu Andrzej Czerwiński będzie oceniać menedżerów spółek na podstawie ich wyników. Nie przewiduje rewolucji.

Share
dlvsti6

- JSW rozważa emisję akcji jako jedno ze źródeł pozyskania kapitału - podała spółka w komunikacie przesłanym PAP.

- ZWZ K2 Internet uchwaliło przeznaczenie 2,485 mln zł na dywidendę , czyli 1 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Rada Nadzorcza Tella po dokonaniu oceny wniosku zarządu ws. wypłaty 0,6 zł dywidendy na akcję za 2014 r., rekomenduje walnemu zgromadzeniu podjęcie uchwały ws. podziału zysku netto na oddzielnym NWZ zwołanym nie później niż 31 października 2015 r. - podał Tell w komunikacie.

dlvsti6

- PKP Cargo i chińskie Zhengzhou International Hub utworzą spółkę joint venture, która zajmie się kolejowym transportem kontenerów między środkowymi Chinami a Europą. W efekcie liczba pociągów z Chin do Europy współobsługiwanych przez PKP Cargo może wzrosnąć do 300 rocznie - podała spółka w komunikacie.

- Akcjonariusze Centrum Nowoczesnych Technologii podjęli uchwałę ws. przeznaczenia z zysku za 2014 r. 4,09 mln zł na wypłatę dywidendy, czyli 0,45 zł na jedną akcję - podała spółka w komunikacie.

- UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Southbank Media (spółka zależna Scripps Networks Interactive) spółki N-Vision, właściciela m.in. stacji TVN. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji - podał UOKiK w komunikacie.

- Trakcja liczy, że w najbliższym czasie zwiększy backlog o 1 mld zł dzięki podpisaniu umów w postępowaniach, w których złożyła najkorzystniejszą ofertę - poinformował prezes spółki Jarosław Tomaszewski. Dodał, że grupa złożyła oferty w przetargach drogowych o łącznej wartości ok. 3 mld zł.

- Bonus Developmet, spółka zależna Comarchu, zleciła firmie Skanska budowę budynku biurowego w Łodzi. Wartość kontraktu to 38,8 mln zł netto - podał Comarch w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

dlvsti6

Podziel się opinią

Share
dlvsti6
dlvsti6