Trwa ładowanie...
d1b6z4o
19-01-2016 17:45

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- EM&F po sprzedaży Smyka spłaci i zrefinansuje swoje obecne zadłużenie, tak, by znalazło się ono w przedziale 1-3x EBITDA. Po zbyciu Smyka EBITDA będzie na poziomie ponad 100 mln zł. W perspektywie 2-3 lat ma nastąpić istotna poprawa wyniku netto - poinformował PAP Krzysztof Rabiański, prezes spółki.

d1b6z4o

- Spółka zależna Arctic Paper, Arctic Paper Grycksbo, w ramach programu poprawy rentowności, rozpoczęła negocjacje z załogą, których celem jest redukcja kosztów stałych o ok. 5,8 mln zł w 2016 r. i o ok. 12 mln zł w roku 2017 - podała spółka w komunikacie.

- Aplitt (dawniej Towarzystwo Finansowe SKOK ) po przeprowadzonym teście na utratę wartości posiadanych aktywów finansowych, zdecydował o dokonaniu odpisu aktualizującego wartość posiadanych akcji Towarzystwa Zarządzającego SKOK w kwocie 64,9 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- FBSerwis, spółka stowarzyszona Budimeksu, przejmuje 80 proc. udziałów w Amest Kamieńsk od firmy Ecoenergia - poinformował FBSerwis w komunikacie prasowym.

- mBank zawiązał w IV kwartale 2015 roku rezerwę na połowę kary nałożonej przez UOKiK dotyczącej oprocentowania kredytów CHF- poinformował we wtorek PAP rzecznik banku.

d1b6z4o

- Pragma 1 FIZ Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny podpisał z jednym z polskich banków umowę zakupu portfela wierzytelności o wartości nominalnej 222,7 mln zł - podała Pragma Inkaso w komunikacie.

- Konsorcjum Budimeksu i Strabagu podpisało z GDDKiA aneks do umowy na kontynuację budowy autostrady A4 na odcinku Rzeszów (węzeł Wschodni) - Jarosław (węzeł Wierzbna), który zwiększa maksymalną wartość prac do 985,7 mln zł brutto z 769,86 mln zł brutto - podał Budimex w komunikacie.

- Auxilia, spółka działająca na rynku odszkodowań, zadebiutuje na NewConnect w piątek, 22 stycznia - podała giełda w komunikacie.

- Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie BOŚ Banku, zwołane na 15 lutego, zdecyduje w sprawie zatwierdzenia harmonogramu podwyższenia kapitału banku - poinformował bank we wtorek, w projektach uchwał.

d1b6z4o

- CRON zwiększył zaangażowanie w Sygnity i obecnie ma 607.044 akcji spółki, które uprawniają do 5,11 proc. głosów na walnym - podało Sygnity w komunikacie.

- Wolumen sprzedaży gazu ziemnego przez grupę PGNiG w IV kwartale 2015 r. wyniósł 6,67 mld m sześc. wobec 6,8 mld m sześc. w analogicznym okresie poprzedniego roku - podała spółka w komunikacie. W całym minionym roku PGNiG sprzedało poza grupę 23,13 mld m sześc. gazu, wobec 18,6 mld rok wcześniej.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d1b6z4o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b6z4o