Trwa ładowanie...
d3m52rr

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej, które w poniedziałek wznowiły pracę po 17-dniowym strajku, osiągną pełną zdolność produkcyjną dopiero pod koniec tygodnia - poinformowała we wtorek rzeczniczka spółki Katarzyna Jabłońska-Bajer.

Share
d3m52rr

- Rada nadzorcza JSW powierzyła pełnienie obowiązków prezesa spółki Jerzemu Boreckiemu, wiceprezesowi ds. technicznych - podała spółka w komunikacie.

- Oferta konsorcjum Strabaga i Heilit+Woerner za 609,5 mln zł brutto okazała się najtańsza w przetargu na budowę autostrady A1 na odcinku Tuszyn - Pyrzowice, odcinek I węzeł Woźniki (bez węzła) - węzeł Pyrzowice (bez węzła). Giełdowy Budimex złożył czwartą pod względem ceny ofertę za 687,09 mln zł brutto.

- Zarząd notowanej na rynku NewConnect spółki Dektra będzie rekomendował wypłatę w 2015 r. 1,2 mln zł dywidendy, co daje 1,1 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

d3m52rr

- Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Boruta-Zachem zdecydowało w sprawie przeniesienia notowań akcji spółki z NewConnect na rynek regulowany GPW - poinformowała we wtorek spółka.

- Sfinks skorygował prognozy wyników zawarte w strategii na lata 2015-2020 w związku z przesunięciem efektu wyceny znaku towarowego Chłopskie Jadło i rozpoznania aktywa z tytułu podatku odroczonego w wysokości 18,5 mln zł z roku 2015 na rok 2014 - podała spółka w komunikacie.

- Grupa Sfinks planuje do końca marca 2015 roku podpisać osiemnaście umów na nowe lokalizacje dla swoich restauracji. W całym 2015 roku zamierza wydać około 30 mln zł na inwestycje - poinformował na konferencji Sylwester Cacek, prezes Sfinks Polska.

- Pharmena, która prowadzi badania kliniczne nad lekiem 1-MNA, chce zbyć prawa do niego, a pozyskane środki zainwestować w rozwój, m.in. w nabycie projektu we wczesnej fazie rozwoju - poinformował Konrad Palka, prezes spółki. Dodał, że w III/IV kwartale spółka wypracuje skonsolidowany zysk netto.

d3m52rr

- ZUE chce przejąć 70 proc. udziałów w krakowskiej spółce Railway. W poniedziałek 16 lutego został podpisany list intencyjny w tej sprawi. ZUE liczy na sfinalizowanie transakcji do połowy roku - poinformowała spółka w komunikacie.

- Urząd Kontroli Skarbowej w Kielcach określił zobowiązania podatkowe Odlewni Polskich na 2,12 mln zł. Od decyzji spółka odwoła się do Izby Skarbowej - poinformowała spółka w komunikacie.

- Agtes, spółka notowana na rynku NewConnect, odwołała opublikowane w kwietniu 2014 roku prognozy wyników finansowych na 2015 rok - poinformowała spółka w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d3m52rr

Podziel się opinią

Share
d3m52rr
d3m52rr