Trwa ładowanie...
dg1ls8n
dg1ls8n
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- W związku z podpisaniem umów kredytowych na refinansowanie zadłużenia ulegną zmianie przyszłe oczekiwane przepływy pieniężne grupy Cyfrowego Polsat, co przełoży się na wycenę zobowiązań z tytułu kredytów i obligacji w sprawozdaniu grupy za III kw. Łączny jednorazowy wpływ netto na skonsolidowany wynik brutto grupy za III kw. wyniesie ok. 472 mln zł - podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dg1ls8n

- Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej ogłosiła konkurs na stanowiska prezesa i zastępcy prezesa ds. ekonomicznych. Zgłoszenia można składać do 14 października.

- Optymalną ścieżkę wprowadzenia do LOT-u inwestora resort skarbu powinien wybrać jeszcze w październiku - poinformował PAP minister skarbu Andrzej Czerwiński. Jego zdaniem zarówno inwestor branżowy, jak i finansowy, może być atrakcyjny dla LOT-u, dopuszcza też prywatyzację przez giełdę.

- Opteam i Innova Investments podpisały porozumienie w sprawie współpracy przy zakupie 50 proc. akcji Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności (PeP) - podał Opteam w komunikacie prasowym.

dg1ls8n

- Grupa Azoty podpisała w poniedziałek akt erekcyjny fabryki poliamidu-6, najpopularniejszego materiału konstrukcyjnego produkowanego przez grupę - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Zarząd Votum podjął uchwałę ws. wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy z zysku za rok obrotowy 2015 w łącznej wysokości 3,84 mln zł, czyli 0,32 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- 11 bit studios pracuje nad portfolio gier w ramach 11 bit launchpad i do końca 2016 r. planuje co najmniej trzy premiery w ramach tej inicjatywy. Przychody z tego źródła mogą stanowić około jedną trzecią obrotów spółki w 2016 r. - poinformował PAP prezes spółki Grzegorz Miechowski.

- Agora złożyła wnioski koncesyjne na wszystkie cztery kanały telewizyjne dostępne w ramach nowego multipleksu cyfrowego - podała spółka w komunikacie prasowym.

dg1ls8n

- ABM Solid, spółka będąca w upadłości układowej, podpisała z firmą TOW Proskuriv Kormomiks umowę o wartości 7,64 mln USD na budowę zakładu produkcyjnego na Ukrainie - poinformowała spółka w komunikacie. Wartość umowy według średniego kursu NBP z dnia zawarcia umowy oznacza kwotę ponad 28,3 mln zł.

- Datą wymaganej płatności z tytułu żądania wcześniejszego wykupu obligacji JSW posiadanych przez ING Bank Śląski jest 22 września - poinformował JSW w poniedziałkowym komunikacie.

- FTF Columbus, spółka Michała Sołowowa, chce współpracować z RSG, firmą, która w imieniu Taurona, MARR i ZEW Niedzica złożyła ofertę na Kopalnię Brzeszcze - podał Tauron w komunikacie. Partnerzy RSG są zainteresowani taką współpracą.

- UKE wydał decyzję, zgodnie z którą Orange Polska nie jest już podmiotem o znaczącej pozycji rynkowej w zakresie usług wysokiej jakości w stałej lokalizacji powyżej 2 Mb/s oraz w zakresie usługi hurtowej usługi dzierżawy łączy nie będących zakończeniami łączy - podała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

dg1ls8n

Podziel się opinią

Share
dg1ls8n
dg1ls8n