Trwa ładowanie...

Słabe perspektywy dla ceramiki łazienkowej

Wojna cenowa w hurcie, konsolidacja, upadłości. Taki scenariusz przewiduje branża ceramiki łazienkowej - donosi "Puls Biznesu".

Słabe perspektywy dla ceramiki łazienkowejŹródło: Jupiterimages
dklkmss
dklkmss

Potwierdzają się najgorsze obawy producentów ceramiki łazienkowej. Ten rok jest trudniejszy od 2011 r., a będzie jeszcze gorzej.

- W kolejnych kwartałach możliwe są spadki. Hamuje gospodarka i zmniejsza się akcja kredytowa. Sytuację może uratować rynek remontowy. To jednak prawdopodobnie nie zrównoważy spadków - mówi Robert Maj, analityk KBC Securities.

- Rok 2013 będzie trudny dla branży, głównie ze względu na gasnący popyt wewnętrzny i wyraźnie słabnące inwestycje. Nie wykluczam przetasowań na rynku dystrybucji, głównie hurtowej. Być może pojawią się, śladowe w ostatnich latach, ruchy konsolidacyjne w tym segmencie, być może także upadłości - uważa Przemysław Powalacz, prezes Sanitec Koło.

- Rynek już kilkakrotnie pokazał, że w obliczu kryzysu klienci zwracają się w stronę największych, tzn. bezpiecznych, dostawców oraz sprawdzonych marek - podkreśla Przemysław Powalacz.

dklkmss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dklkmss