Trwa ładowanie...

Smog powraca. Zamiast maski włóż filtr do nosa

Maska antysmogowa już nie dziwi. Coraz więcej osób decyduje się na jej założenie, chcąc chronić się przed zanieczyszczonym powietrzem. Na rynku pojawił jednak produkt mniej przykuwający wzrok - filtr antysmogowy wkładany do nosa.

Share
Smog powraca. Zamiast maski włóż filtr do nosa
Źródło: WP.PL, fot: Aleksandra Łukasiewicz
d3r7tgw

Na dworze robi się coraz zimniej, przez co wyczuwalnie pogarsza się też jakość powietrza. Ponieważ uprawiam sport na dworze, postanowiłam zakupić w tym roku specjalną maseczkę antysmogową. Przeszukując kolejne strony internetowe, trafiłam na coś, czego jeszcze nie widziałam.

Jedna z firm oferuje specjalne filtry antysmogowe wkładane do nosa. Tak, dobrze przeczytaliście. Ponoć możemy uchronić się przez zanieczyszczeniami, wkładając sobie śmieszne korki do nozdrzy.

woodyknows.pl
Źródło: woodyknows.pl, fot: WoodyKnows

Tak producent reklamuje na swojej stronie swój produkt. Na zdjęciu widzimy wniebowziętą użytkowniczkę donosowych "wkładów".

d3r7tgw

Na stronie możemy przeczytać, że "włókninowy filtr elektrostatyczny zatrzymuje pyłki, kurz, sierść, pleśnie, roztocza i inne zarazki oraz aerozole atmosferyczne (PM10 i PM2.5)". Jak jest naprawdę - ciężko powiedzieć.

Firma WoodyKnows zachwala swój produkt, wyliczając korzyści, jakie płyną z jego użytkowania w porównaniu z tradycyjną maseczką przykrywającą twarz. Prawie nie ma kontaktu ze skórą, więc nie mamy co się martwić rozmazanym makijażem. Forma tego specyficznego filtra sprawia, że jest on wygodniejszy dla brodaczy czy osób noszących okulary. Nie przeszkadza również w rozmowie i spotkaniach towarzyskich.

Brzmi pięknie, prawda?

d3r7tgw

Jest tylko jeden szkopuł, którego nie znalazłam na stronie. Żeby taki filtr był skuteczny, musielibyśmy przez cały czas wdychać powietrze tylko i wyłącznie nosem.

Jeżeli ktoś nie ma z tym problemu i jest odważny - zawsze może spróbować. Koszt za początkowy zestaw, gdzie dostaniemy 4 różne rozmiary wraz z wymiennymi filtrami to niecałe 80 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: W tym czekodżemie jest 25 łyżeczek cukru. Nie mogli uwierzyć

d3r7tgw

Podziel się opinią

Share
d3r7tgw
d3r7tgw