Trwa ładowanie...
sms

SMS od oszustów może kosztować nawet 1300 złotych

Odpisywanie na wiadomości tekstowe, które przesyłają nam nieznane numery może naprawdę dużo kosztować. W ostatnich dniach popularna stała się wiadomość z prośbą o odesłanie kodu PIN, który przez przypadek został wygenerowany na nasz numer telefonu. Sumy, które wyłudzają w ten sposób oszuści są coraz większe.

Share
SMS od oszustów może kosztować nawet 1300 złotych
Źródło: facebook.com
de8nj1g

"Witam. Na wstępie przepraszam za kłopot, ale podczas rejestracji w serwisie internetowym przez moja nieuwagę moje dziecko wpisało nieprawidłowy numer telefonu i SMS dotyczący rejestracji zamiast do nas został wysłany na Pani/Pana numer. Czy jest możliwość odesłania mi treści tego SMSa pod mój numer jeśli już dotarł lub dopiero dojdzie? Jeżeli nie sprawi to kłopotu będę bardzo wdzięczna za pomoc, z góry dziękuję. Anna" (pisownia oryginalna - red.).

Naciągacz - w tym wypadku Anna, matka niesfornego dziecka - podaje nasz numer w jednym z serwisów oferujących usługi premium SMS. Jednocześnie wysyła do nas wiadomość z prośbą o podanie kodu PIN. Dlaczego kod trafił do nas?

W serwisie z usługami premium SMS należy podać klucz, by aktywować usługę. A taki PIN przychodzi tylko i wyłącznie do posiadacza numeru, dla którego usługa ma być włączona. Jeżeli jesteśmy nierozważni lub po prostu naiwni, to ktoś zupełnie z zewnątrz jest w stanie aktywować za nas płatną usługę.

de8nj1g

Od teraz docierają do nas wiadomości z pogodą, żartami, horoskopy lub śmieszne obrazki. Cena? Nawet kilkadziesiąt złotych za jedną wiadomość. Płacimy za samo odbieranie, bo tak funkcjonuje subskrypcja SMS. Sprawę opisywaliśmy już tutaj.

Jedna z użytkowniczek Facebooka opublikowała treść smsa, na który odpisała jej koleżanka i ostrzegła innych, że w ten sposób można stracić nawet 1300 złotych!

(fot. facebook.com)
Źródło: (fot. facebook.com)

oprac: Klaudia Stabach

de8nj1g

Podziel się opinią

Share
de8nj1g
de8nj1g