Trwa ładowanie...

Solorz-Żak sprzeda swoją telewizję?

Jeden z najbogatszych Polaków Zygmunt Solorz-Żak może planować sprzedaż swojej firmy Polskie Media, która jest nadawcą TV4 i TV6. Takie spekulacje pojawiły się po ostatnich wahaniach giełdowego kursu Cyfrowego Polsatu. Zdaniem analityków może to być reakcja na próbę sprzedaży spółki.

Solorz-Żak sprzeda swoją telewizję?Źródło: AKPA
d3dhsoi

W ostatnich dniach akcje Cyfrowego Polsatu traciły na wartości. Z początkowego kursu na poziomie 15,5 zł spadły do 14,18 zł. Spadek wartości walorów jest tym bardziej zaskakujący, że ostatnie wyniki Cyfrowego Polsatu okazały się wyższe od prognoz brokerów - informuje "Gazeta Giełdy Parkiet".

Zdaniem analityków nagłe osłabienie kursów świadczy o obawach inwestorów, czy przypadkiem główny właściciel nie szykuje się do sprzedaży części pakietu akcji albo czy spółka nie planuje przejęcia.
- Jeden z moich klientów uważa, że po Telewizji Polsat i Ipla.pl teraz Solorz-Żak sprzeda Cyfrowemu Polsatowi spółkę Polskie Media - zdradził "Parkietowi" analityk biura specjalizującego się w obsłudze instytucji.

Firma Polskie Media jest właścicielem kanałów TV4 i TV6, które są nadawane w ramach drugiego multipleksu cyfrowej telewizji naziemnej. Do ubiegłego roku 7 proc. pakiet udziałów należał do grupy TVN. Telewizja sprzedała je za 8 mln euro. Oznacza to, że obecnie Polskie Media mogą być warte 115 mln złotych.

d3dhsoi

Przejęcie firmy przez Cyfrowy Polsat może oznaczać koncentrację kanałów jednego podmiotu na drugim multipleksie. Obok TV4 i TV6 są na nim obecne również dwa kanały Polsatu. To może wywołać ewentualne decyzje Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, które będą miały na celu ochronę konkurencji.

Osoby powiązane ze spółkami Solorza-Żaka zaprzeczają doniesieniom o sprzedaży Polskich Mediów. Ich zdaniem to zwykłe plotki. Zdaniem analityków taki rozwój wydarzeń jest jednak możliwy. Andrzej Knigawka, analityk ING uważa, że zakup nadawcy TV4 i TV6 nie będzie w skali grupy Cyfrowego Polsatu dużym wydatkiem. Dzisiaj akcje spółki rosną o 0,56 proc.

d3dhsoi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dhsoi