Trwa ładowanie...

Solorz-Żak sprzeda swoją telewizję?

Jeden z najbogatszych Polaków Zygmunt Solorz-Żak może planować sprzedaż swojej firmy Polskie Media, która jest nadawcą TV4 i TV6. Takie spekulacje pojawiły się po ostatnich wahaniach giełdowego kursu Cyfrowego Polsatu. Zdaniem analityków może to być reakcja na próbę sprzedaży spółki.

Solorz-Żak sprzeda swoją telewizję?Źródło: AKPA
d3mxfrv
d3mxfrv

W ostatnich dniach akcje Cyfrowego Polsatu traciły na wartości. Z początkowego kursu na poziomie 15,5 zł spadły do 14,18 zł. Spadek wartości walorów jest tym bardziej zaskakujący, że ostatnie wyniki Cyfrowego Polsatu okazały się wyższe od prognoz brokerów - informuje "Gazeta Giełdy Parkiet".

Zdaniem analityków nagłe osłabienie kursów świadczy o obawach inwestorów, czy przypadkiem główny właściciel nie szykuje się do sprzedaży części pakietu akcji albo czy spółka nie planuje przejęcia.
- Jeden z moich klientów uważa, że po Telewizji Polsat i Ipla.pl teraz Solorz-Żak sprzeda Cyfrowemu Polsatowi spółkę Polskie Media - zdradził "Parkietowi" analityk biura specjalizującego się w obsłudze instytucji.

Firma Polskie Media jest właścicielem kanałów TV4 i TV6, które są nadawane w ramach drugiego multipleksu cyfrowej telewizji naziemnej. Do ubiegłego roku 7 proc. pakiet udziałów należał do grupy TVN. Telewizja sprzedała je za 8 mln euro. Oznacza to, że obecnie Polskie Media mogą być warte 115 mln złotych.

Przejęcie firmy przez Cyfrowy Polsat może oznaczać koncentrację kanałów jednego podmiotu na drugim multipleksie. Obok TV4 i TV6 są na nim obecne również dwa kanały Polsatu. To może wywołać ewentualne decyzje Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, które będą miały na celu ochronę konkurencji.

Osoby powiązane ze spółkami Solorza-Żaka zaprzeczają doniesieniom o sprzedaży Polskich Mediów. Ich zdaniem to zwykłe plotki. Zdaniem analityków taki rozwój wydarzeń jest jednak możliwy. Andrzej Knigawka, analityk ING uważa, że zakup nadawcy TV4 i TV6 nie będzie w skali grupy Cyfrowego Polsatu dużym wydatkiem. Dzisiaj akcje spółki rosną o 0,56 proc.

d3mxfrv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mxfrv