Trwa ładowanie...
monsterpolska.pl
branża it
22-03-2012 09:44

Specjaliści znajdą pracę w branży IT

Pracodawcy najchętniej rekrutują specjalistów. Najwięcej nowych osób zatrudniają firmy z branży IT

Specjaliści znajdą pracę w branży IT
d1wijvc
d1wijvc

Z wyników badań przeprowadzonych na zlecenie monsterpolska.pl przez firmę Mareco wynika, że pracodawcy najchętniej rekrutują specjalistów. Najwięcej nowych osób zatrudniają firmy z branży IT.

Połowa firm poddanych badaniu nie planuje w 2012 roku zatrudnić żadnego pracownika. Najgorzej jest w branżach: przemysłowej (70 proc), finansowej (67 proc.) oraz sprzedażowej (63 proc.).

Sytuacja przedstawia się natomiast nieco lepiej w przypadku specjalistów. 1/4 firm bierze pod uwagę przyjęcie ich do pracy jeszcze w tym roku, zwłaszcza w branży IT, gdzie wskaźnik ten wynosi 50 proc.

www.monsterpolska.pl

Informacje dodatkowe:

Wyniki badań pochodzą z analizy przeprowadzonej na zlecenie monsterpolska.pl przez firmę Mareco. W dniach 16 sierpnia – 7 września 2011. Badaniem objętych zostało 240 losowo wybranych przedsiębiorstw z województw małopolskiego, mazowieckiego oraz śląskiego. Wszystkie badane firmy zatrudniają przynajmniej 50 pracowników i działają w jednej z ośmiu wskazanych branż: IT, sprzedaż, finanse, telekomunikacja, księgowość, przemysł, FMCG, inżynieria. W każdym z trzech województw zrealizowanych zostało po 10 wywiadów z firmami z każdego z badanych sektorów.

d1wijvc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wijvc