Trwa ładowanie...
d3sp4n3
d3sp4n3
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Spokojny początek miesiąca

Pierwsza lutowa sesja nie przyniosła wyczekiwanego ożywienia na warszawski parkiet. Inwestorzy kolejny raz w ostatnich tygodniach przyjęli postawę wyczekującą wobec niejasnej sytuacji na światowych parkietach, na których po kończących styczeń korekcie indeksy próbują budować bazę pod odbicie.
Share
d3sp4n3

Utrzymująca się jednak powszechnie niepewność powoduje, że popyt i w dniu dzisiejszym przeszedł w Warszawie do defensywy. W efekcie mimo udanego początku sesji za oceanem nie doczekaliśmy się na kontrę kupujących, przez co WIG oraz WIG20 straciły odpowiednio 0,80 i 0,82 procent. Obroty potwierdziły statyczny przebieg notowań i wyniosły zaledwie 700 milionów złotych.

W grupie spółek reprezentujących WIG20 najlepiej radziły sobie akcje Polimeksu i Cersanitu. Przez większą cześć dnia nad kreską utrzymywały się akcje PKNOrlen, jednak finisz przyniósł spadek kursu. Odwrotnie było w przypadku KGHM, który rzutem na taśmę uratował się od przeceny. Najsłabszymi ogniwami okazały się walory BRE Banku, Lotosu, TVN, Agory oraz GTC. Słabszy finisz miały również mające istotny wpływ na rynek akcje TPSA oraz Pekao.

Na szerokim rynku spore obroty towarzyszyły handlowi akcjami Petrolinvestu, którego kurs zyskał na koniec dnia ponad trzy procent i to mimo zapowiedzi kolejnej emisji. Również spora wartość miała wymiana akcji pomiędzy inwestorami w przypadku akcji zagrożonego upadłością Polrestu, którego kurs poszybował o jedną czwartą w stosunku do piątkowego zamknięcia.

d3sp4n3

O ile dzisiejszą sesję należy ocenić neutralnie z racji stosunkowo niskich obrotów to postawa rynku w obrębie ostatnich dni pozostawia wiele do życzenia. Nieudany jak na razie powrót WIG20 powyżej 2420 punktów i brak pozytywnej reakcji na umacniającą się polską walutę powinny wymusić zwiększoną czujność zwłaszcza posiadaczy długich pozycji.

Paweł Kubiak
makler DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d3sp4n3

Podziel się opinią

Share
d3sp4n3
d3sp4n3