Trwa ładowanie...
d3jqk6c

Spółka Biotonu podpisała umowę dystrybucyjną dla produktów weterynaryjnych w Chinach

01.12. Warszawa (PAP) - Biolek, spółka z grupy Biotonu, podpisała umowę dystrybucyjną z chińskim partnerem Beijing Eastern Bell Technology Group w sprawie sprzedaży w Chinach...
Share
d3jqk6c

01.12. Warszawa (PAP) - Biolek, spółka z grupy Biotonu, podpisała umowę dystrybucyjną z chińskim partnerem Beijing Eastern Bell Technology Group w sprawie sprzedaży w Chinach produktów Bioleku stosowanych w chowie krów mlecznych i cieląt. Umowa została zawarta na okres 10 lat z możliwością jej przedłużenia na już uzgodnionych warunkach - podał Bioton w komunikacie prasowym.

"W oparciu o potencjał rynkowy konserwatywnie założyliśmy wraz z partnerem osiągnięcie przez Eastern Bell w 10 roku sprzedaży naszych produktów 5 proc. pogłowia krów mlecznych na chińskim rynku, co oznacza, że skumulowana sprzedaż Biolek może wynieść około 250 mln USD" - powiedział cytowany w komunikacie Adam Kiciak, prezes Bioleku.

Biolek podpisała także aneks do umowy z firmą Beijing Smile Feed & Tech, która jest dystrybutorem produktów Bioleku stosowanych w chowie trzody chlewnej. Wartość tego kontraktu w oparciu o prognozę sprzedaży Beijing Smile wynosi 1,2 mld USD w okresie 2012-2021 (przy założeniu osiągnięcia 10 proc. udziału w rynku w 10 roku sprzedaży). Celem podpisanego aneksu do umowy z firmą Beijing Smile jest zlecenie partnerowi wytwarzania produktu gotowego Suilectin w oparciu o substrat dostarczany przez Biolek.

d3jqk6c

"Wytwarzanie produktu gotowego w Chinach pozwoli nam również na szybsze wejście na ten rynek - spodziewamy się pierwszej sprzedaży w Chinach na początku drugiego kwartału 2012 r." - dodał Kiciak.

Beijing Smile jest największym w Chinach producentem i dystrybutorem enzymu fitazy stosowanego w chowie trzody chlewnej oraz drobiu, i posiada w zakresie tego produktu około 50 proc. udziału w rynku.

Beijing Eastern Bell jest jednym z trzech największych w Chinach dystrybutorów dodatków paszowych stosowanych w chowie krów mlecznych obecnym na rynku od ponad 10 lat. Firma ta specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych programów chowu krów mlecznych i cieląt.(PAP)

gsu/ asa/

d3jqk6c

Podziel się opinią

Share
d3jqk6c
d3jqk6c