Trwa ładowanie...

Sposób zatrudniania pod lupą inspektorów pracy

88 tysięcy kontroli planuje przeprowadzić w przyszłym roku Państwowa Inspekcja Pracy. Szczególna uwaga ma być zwrócona na zawieranie umów cywilno-prawnych w sytuacji, gdy powinna być zawarta umowa o pracę

Share
Sposób zatrudniania pod lupą inspektorów pracyŹródło: © Gianluca Rasile - Fotolia.com
d20wrjs

88 tysięcy kontroli planuje przeprowadzić w przyszłym roku Państwowa Inspekcja Pracy. Szczególna uwaga ma być zwrócona na zawieranie umów cywilno-prawnych w sytuacji, gdy powinna być zawarta umowa o pracę. Kontrole uzupełnione mają być kampanią informacyjną "Zanim Podejmiesz Pracę" - mówi IAR Główna Inspektor Pracy Iwona Hickiewicz. Dodaje, że będzie się starała o taką zmianę przepisów, by umowa podpisywana była z zatrudnianym zanim przystąpi on do pracy.

Zdarzają się sytuacje, że pracodawca zatrudnia ludzi na okres próbny i obiecuje zawarcie umowy pod warunkiem dobrego wykonywania , przez na przykład tydzień,przyszłych obowiązków. Nie podpisuje z nimi żadnej umowy i nie płaci ani grosza. PIP zamierza intensywnie monitorować stan przestrzegania przepisów o wypłacie wynagrodzeń. Położy też nacisk na kontrolę zatrudniania pracowników tymczasowych.

Minister Iwona Hickiewicz zapowiada też wzmożony nadzór nad zakładami, w których odnotowano dużą liczbę wypadków przy pracy.

d20wrjs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20wrjs
d20wrjs