Trwa ładowanie...
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Stabilnie mimo niewielkich spadków

Po dniu wolnym od rynkowych zmagań inwestorzy powrócili na warszawski parkiet z umiarkowanym optymizmem. Mimo niesprzyjających warunków na rozwiniętych zachodnich parkietach dominował wyraźnie kolor czerwony - przez większość sesji na Książęcej rynek utrzymywał się ponad poziomami z poniedziałkowego zamknięcia.
Share
Stabilnie mimo niewielkich spadków
Źródło: Thinkstockphotos
d2s7wam

Obroty również były istotnie większe niż dwa dni wcześniej i wyniosły 767 mln zł. Ostatecznie WIG 20WIG 20 (Zobacz notowania indeksu ») stracił 0,21 proc., a szeroki WIGWIG (Zobacz zmiany indeksu») - 0,17 proc. Patrząc na branże, najkorzystniej wyglądały spółki informatyczne, paliwowe i spożywcze, słabo natomiast prezentowały się branże budowlana i chemiczna.

Wśród największych spółek pozytywnie wyróżniało się LPPLPP (Zobacz notowania spółki ») (+2,02 proc.) i Asseco (+2,27 proc.). Istotny wzrost wartości zanotował JSW (ponad 6 proc.). Po zielonej stronie znalazły się walory KGHM-u (+0,28 proc.). Analitycy Wood&Company podtrzymali rekomendację „trzymaj” dla miedziowego konglomeratu, jednocześnie podnosząc cenę docelową jednej akcji do 133 zł. Najsilniej traciły akcje Tauronu (-1,70 proc.) i Synthosu (-2,64 proc.).

Na szerokim parkiecie wyróżniało się CCC (+2,85 proc.) – 26 listopada w ramach rocznej rewizji indeksów MSCI spółka zastąpi JSW w indeksie MSCI Poland. Zyskiwały na wartości akcje Inter Cars S.A. (+4,47 proc.). Sprzedaż spółki w październiku wyniosła 346,1 mln zł, czyli o 13,3 proc. więcej niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku. Istotnie traciły na wartości akcje ABC Daty (-8,14 proc.) w reakcji na korektę prognoz zarządu na bieżący rok. Powodów do zadowolenia nie mieli również posiadacze Neuki (-3,47 proc.). Z informacji prasowych wynika, iż spółka odnotowała 11,83 mln zł zysku netto w III kwartale wobec 19,65 mln zł rok wcześniej.

d2s7wam

Środowa sesja nie przyniosła istotnych zmian poziomów głównych indeksów na warszawskim parkiecie. WIG20 zakończył się powyżej istotnego poziomu 2400 pkt. Odnotować należy, iż pomimo spadków na rozwiniętych rynkach Starego Kontynentu polskie indeksy utrzymywały się na poziomach zbliżonych do poniedziałkowych zamknięć. WIG nie przełamał istotnej linii wsparcia 53 000 pkt. Obecnie istotnym poziomem oporu dla indeksu WIG jest 54 060 pkt. Dzisiejsza sesja potwierdza, iż na rynku panuje trend horyzontalny i trudno oczekiwać, aby w najbliższym czasie został on zmieniony.

Grzegorz Skrzyczyński
Makler DM BZ WBK S.A.

d2s7wam

Podziel się opinią

Share
d2s7wam
d2s7wam