Trwa ładowanie...
statoil

Stacje benzynowe Circle K ruszają w Polsce

Marka ta jest całkowicie nieznana w Polsce, natomiast jest obecna już w 14 krajach na świecie.

Share
Stacje benzynowe Circle K ruszają w Polsce
d4a30yo

Długo zapowiadane pojawienie się stacji benzynowych Statoil z nowym logo "Circle K” staje się faktem. Kończą się prace przy budowie pierwszego obiektu przy autostradzie na odcinku Łódź-Gdańsk.

W 2015 roku kanadyjski koncern Alimentation Couche-Tard, który trzy lata wcześniej kupił sieć stacji Statoil, podjął decyzję o ujednoliceniu marki globalnej. W miejsce dotychczasowych Mac's, Circle K, Kangaroo Express oraz Statoil, wszędzie ma zacząć obowiązywać nazwa Circle K. Proces zmiany oznakowania wszystkich 357 stacji Statoil w Polsce zajmie ponad rok.

Marka ta jest całkowicie nieznana w Polsce, natomiast jest obecna już w 14 krajach na świecie. Działalność grupy obejmuje ponad 15 tys. stacji benzynowych i sklepów convenience. Dla porównania, największy polski gracz na rynku stacji benzynowych Orlen, posiada ich ponad 1700.

d4a30yo

Warto zwrócić uwagę na to, co zmieni się w samej ofercie. Dotychczas stacje Statoil najbardziej znane były z rozbudowanej oferty hot-dog'ów, które zresztą z sukcesem wprowadzali do Polski. Wydaje się jednak, że potrzebne są dalej idące zmiany, ponieważ główny gracz na polskim rynku, czyli Orlen, niedawno ogłosił wprowadzenie całkowicie nowej formuły stop.cafe, która w najbliższym czasie ma być obecna na ponad 100 stacjach w Polsce.

Oprócz hot-dogów na stacjach autostradowych pojawiły się naleśniki na słodko i słono, makarony oraz mięsa prosto z grilla.

Pojawienie się marki Circle K w Polsce będzie od maja wspierane kampanią reklamową „Nowa nazwa. Ci sami ludzie”. Jest ona niezbędna dla wypozycjonowania nowej marki wśród klientów i zbudowania właściwego jej postrzegania.

d4a30yo

Podziel się opinią

Share
d4a30yo
d4a30yo