Trwa ładowanie...
d3migmw

Circle K

Najnowsze informacje
wikimedia Commons
Źródło: wikimedia Commons

Circle K to nowa marka na polskim rynku. Kanadyjska grupa, w której skład wchodzi, kupiła norweskiego Statoila.

Circle K - historia

Circle K to amerykańska firma (obecnie spółka córka grupy Alimentation Couche-Tard), założona w 1951 r. w El Paso w Teksasie przez Freda Herveya. Wszystko zaczęło się od zakupienia przez niego trzech lokali Kay's Food Stores, które przedsiębiorca przekształcił w początkowo niewielką sieć Circle K.

W ciągu kilku lat firma zwiększyła zasięg do kolejnych stanów. W latach 70. było już około tysiąca lokali pod tym szyldem. Wkrótce pierwsze sklepy Circle K zaczęły pojawiać się za granicą, w tym w Japonii.

Znaczącą postacią w historii Circle K był Karl Eller, dzięki któremu firma nie tylko podwoiła liczbę swoich placówek, ale i była drugą największą siecią sklepów spożywczych w Stanach Zjednoczonych. Circle K było obecne w 32 stanach, a poza granicami USA - w 13 krajach. Niesamowity sukces finansowy dobiegł końca w 1990 r., kiedy gospodarka zaczęła podupadać, w wyniku czego Karl Eller odszedł ze stanowiska, a Circle K ogłosiło bankructwo. Nie było to jednak ostatnie słowo firmy.

W latach 90. marka była przekazywana z rąk do rąk. Wykupowały ją różne firmy, a w 2003 r. Circle K trafiła do kanadyjskiej Alimentation Couche-Tard Inc. Dziś jest to najbardziej dochodowa spółka zależna grupy.

Circle K - działalność

Circle K to sieć stacji benzynowych i sklepów spożywczych, należąca do Alimentation Couche-Tard Inc.(w jej ramach obok Circle K znajdują się marki: Couche-Tard, Mac's, On the Run, a także 7-jours, Dairy Mart, Daisy Mart oraz Winks).

Siedziba Circle K znajduje się w Tempe w Arizonie. Obecnie firma posiada ok. 8000 placówek w 22 krajach, w tym: w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Guam,
Norwegii, Szwecji, Japonii, Chinach, Hong Kongu, Makau, Wietnamie, Indonezji, na Filipinach, w Danii, Malezji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na Kostaryce, w Hondurasie, na Łotwie, Litwie i w Polsce.

Podmiotami zależnymi od Circle K są: CST Brands, Inc., Richcor, Inc. i Texas Star Investments, Inc.

Circle K - oferta

W sieci Circle K można znaleźć typowe produkty dla stacji benzynowych i towarzyszących im sklepów. Oprócz tego marka ma swoją unikalną ofertę, obejmującą m.in.:

  • produkty: paliwa miles® i milesPLUS®;
  • Simply Great Coffee;
  • Prawdziwe Hot Dogi prosto z grilla.

Circle K w Polsce

W 2012 r. grupa Alimentation Couche-Tard zakupiła rozpoznawalną przez Polaków markę Statoil (Statoil Fuel & Retail Polska Sp. z o.o.) z tymczasowym prawem do korzystania z nazwy. Tranformacja znanych nam stacji benzynowych będzie trwała do 2018 r.

Co to oznacza dla klientów? Właściwie nic poza wizerunkiem, bo oferta się nie zmieni, podobnie jak programy lojalnościowe czy lokalizacja placówek. Umowy partnerskie będą obowiązywać na tych samych zasadach.

d3migmw
d3migmw
d3migmw
d3migmw
d3migmw