Trwa ładowanie...
d3yt9sv

Stare ciuchy oddaj do H&M

Nie wyrzucaj ubrań na śmietnik. Zamiast tego zanieś je do H&M. Szwedzka firma rozpoczęła program zbiórki odzieży używanej. Za każdą torbę dostaniemy kupon - czytamy na stronie thelocal.se.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stare ciuchy oddaj do H&M
(AFP, Fot: Eric Piermont)
d3yt9sv

Nie wyrzucaj ubrań na śmietnik. Zamiast tego zanieś je do H&M. Szwedzka firma od lutego 2013 r. rozpoczyna program zbiórki odzieży używanej. Za każdą torbę dostaniemy kupon.

- Każda sztuka odzieży, bez względu na markę i w dowolnym stanie zostanie przez nas przyjęta. W zamian klient otrzyma specjalny voucher za każdą przyniesioną torbę - informuje H&M w komunikacie.

Nie ma jednak żadnych informacji na temat wartości tego vouchera. Program H&M obejmie wszystkie 48 państw, w których spółka ma swoje sklepy, w tym Polskę.

d3yt9sv

Szwedzi będą polegać na ekspertyzach firmy I:Collect, która specjalizuje się w redystrybucji odzieży wciąż nadającej się do wykorzystania. Ubrania wędrują do krajów o biedniejszych gospodarkach bądź są przetwarzane w inne produkty przemysłowe, jak: szmatki do czyszczenia, papier, elementy izolacyjne, podkłady dywanowe czy włókna tekstylne.

Według statystyk przeciętny Amerykanin wyrzuca około 30 kg odzieży rocznie, a w skali kraju jest to 8 mld kg ciuchów. Z tego tylko 15 proc. podlega recyklingowi.

d3yt9sv

Podziel się opinią

Share
d3yt9sv
d3yt9sv