Trwa ładowanie...

Stocznia w Szczecinie przestaje produkować statki

Stocznia Szczecińska Nowa formalnie przestaje od dziś produkować statki. Wypowiedzenia z pracy otrzyma także około 1200 osób.

Stocznia w Szczecinie przestaje produkować statkiŹródło: PAP
d2yig9b
d2yig9b

Stocznia Szczecińska Nowa formalnie przestaje od dziś produkować statki. Wypowiedzenia z pracy otrzyma około 1200 osób.

Zwolnieni pracownicy otrzymują odszkodowania od 20 do 60 tysięcy zł i ofertę szkoleń zawodowych. Przyjęcie i realizacja ustawy są efektem uznania w ubiegłym roku przez Komisję Europejską za nielegalną pomocy finansowej udzielonej przez polski rząd.

Wczoraj Zarządca Kompensacji podpisał umowę sprzedaży z przedstawicielem firmy United International Trust. To ona od przyszłego miesiąca będzie właścicielem części majątku Stoczni Szczecińskiej Nowa i Stoczni Gdynia.

Nowy inwestor zapewnił, że w Szczecinie i Gdyni będzie budował statki.

d2yig9b

Dziś odbędzie się też ostatni chrzest w Stoczni Szczecińskiej Nowa. O 14.30 przy nabrzeżu na pochylni Odra Nowa kontenerowiec typu B170 otrzyma nazwę VLADIMIR. Statek zostanie zwodowany dla rosyjskiego armatora FESCO z Władywostoku. Ma 184 metry długości i ponad 25 metrów szerokości. Może przewozić 1730 kontenerów. Jego matką chrzestną zostanie żona szefa nadzoru właścicielskiego w Szczecinie - Ekaterina Mikailovna Golikov.

d2yig9b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yig9b