Trwa ładowanie...
d3nqkch
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Gospodarka

Straż Miejska pełna konfuzji

Strażnicy miejscy w stolicy twierdzą, że łamią prawo, asystując przy zabieraniu towaru nielegalnym kupcom. Ratusz, który to zarządził, uważa, że wszystko jest w porządku, pisze "Życie Warszawy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Straż Miejska pełna konfuzji
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d3nqkch

Od roku strażnicy towarzyszą urzędnikom ratusza przy zatrzymywaniu towarów nielegalnie handlujących sprzedawców. Specjalnym zarządzeniem zdecydowała o tym prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Strażnicy mówią, że takiej asysty się wstydzą, bo jest niezgodna z prawem. Według nich na każdorazowe rekwirowanie mienia powinien wydać zgodę sąd. - Zamiast wystawić mandat, bierzemy towar. Jakbyśmy asystowali w przestępstwie, mówią.

Funkcjonariusze dodają, że SM uczestniczy przy zatrzymywaniu towarów tylko w Warszawie. - W żadnym innym mieście się z tym nie spotkałem, przyznaje Artur Hołubiczko, szef komendantów SM w Polsce.

d3nqkch

Podziel się opinią

Share

d3nqkch

d3nqkch