Trwa ładowanie...

Studencki staż przy wiertniach gazu łupkowego

Stypendia dla najlepszych w
wysokości ok. 1 tys. zł miesięcznie

Studencki staż przy wiertniach gazu łupkowego
d37o6dz

Jak poinformowało PAP biuro prasowe Uniwersytetu Śląskiego limit miejsc na kierunku geofizyka nie przekroczy 75. "Studenci geofizyki przejdą szkolenie praktyczne w ramach ćwiczeń terenowych między innymi przy kilku wiertniach gazu łupkowego na terenie kraju, usytuowanych wzdłuż linii tektonicznej Teisseyre'a Tornquista obejmującej obszar od Pomorza po Lubelszczyznę" - powiedział dziekan wydziału nauk o ziemi prof. Adam Idziak.
Studenci geofizyki będą mieli do wyboru także staże na kopalniach i w przedsiębiorstwach geologicznych. "Będą się zapoznawali z problematyką pracy i bezpieczeństwa w górnictwie węglowym oraz górnictwie miedziowym, będą także monitorować skażenia wokół składowisk odpadów oraz kontrolować zanieczyszczenia wód podziemnych metodami geofizycznymi" - poinformował prof. Idziak.

Geofizyka w Uniwersytecie Śląskim jest jednym z pięciu kierunków, które będą realizowane w ramach rządowego programu "kierunków zamawianych" - wspierającego studia strategiczne dla gospodarki. Pozostałe to informatyka, matematyka, chemia, ochrona środowiska. Łącznie w Uniwersytecie Śląskim na studentów czeka 650 miejsc.

Czwarta edycja konkursu na kierunki zamawiane została rozstrzygnięta 18 czerwca. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego poinformowało, że spośród 260 zgłoszonych przez uczelnie wniosków, 126 uzyskało ocenę pozytywną. Spośród nich do dofinansowania zakwalifikowały się 93 wnioski. Ze względu na wysoką jakość projektów Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, które realizuje program, podjęło decyzję o zwiększeniu finansowania z pierwotnej kwoty 200 mln do 300 mln zł. Dofinansowanie dla Uniwersytetu Śląskiego wyniesie ok. 16,6 mln zł.

d37o6dz

Rekrutacja internetowa na kierunki zamawiane w Uniwersytecie Śląskim odbywa się na stronie www.us.edu.pl.

Program "kierunków zamawianych" realizowany jest od 2008 roku. Stanowi nie tylko dofinansowanie uczelni, ale także bezpośrednie wsparcie dla studentów. Środki finansowe przeznaczane są m.in. na programy wyrównawcze adresowane do studentów pierwszego roku oraz stypendia dla najlepszych w wysokości ok. 1 tys. zł miesięcznie.(PAP)

(JK)

[

]( http://praca.wp.pl/zarobki.html )

d37o6dz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37o6dz