Trwa ładowanie...

Szaleństwo na wódce

Od samego rana obserwujemy niesamowite zainteresowanie inwestorów akcjami spółki Belvedere, producenta wódki Sobieski. Nikt nie wie, co się dzieje, a spółka notuje ponad 20-procentowy wzrost. Notowania zawieszono!

Share
Szaleństwo na wódce
Źródło: Thinkstockphotos
d1dwemw

Akcje spółki Belvedere (Sobieski) na giełdzie w Warszawie rosły o 21,84 proc. do 159 zł. Co ciekawe, nikt nie ma pojęcia, co się dzieje. Żadnej informacji póki co nie opublikowano.

Wirtualna Polska wciąż próbuje się dowiedzieć, co jest na rzeczy.

Komentarz Jacka Frączyka, analityka Wirtualnej Polski:

Dość pesymistycznie rozpoczętą poniedziałkową sesję giełdową rozruszał olbrzymi skok notowań właściciela marki Sobieski. Zaraz po godzinie dziesiątej w związku z nagłym skokiem popytu na akcje po cenach przekraczających górne widełki cenowe, notowania zostały zawieszone i giełda zbierając z rynku oferty kupna i sprzedaży ustaliła nowe, wyższe obszary zmian kursu dla akcji.

d1dwemw

W informacjach z rynku nie sposób znaleźć powodów aż takiego wzrostu. Duża część obrotów to wynik jednej, wartej 200 tys. zł transakcji, choć po zdjęciu zawieszenia trend wzrostowy się jednak utrzymał.

Można oczekiwać zarówno jakiejś ciekawej wiadomości, do której ktoś miał dostęp wcześniej, niż rynek, mogła to być też odtajniona rekomendacja jednego z biur maklerskich, o której dowiemy się za parę dni, albo... że to zwyczajnie gry i zabawy kapitału spekulacyjnego.

d1dwemw

Podziel się opinią

Share
d1dwemw
d1dwemw