Trwa ładowanie...
d3evbn6

Szef EBC nakłania do walki ze zbyt niską inflacją

13.04. Waszyngton (PAP/dpa) - Szef Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Mario Draghi ponownie przestrzegł przed nadmierną powściągliwością w walce z utrzymującą się niską inflacją...

Share
d3evbn6

13.04. Waszyngton (PAP/dpa) - Szef Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Mario Draghi ponownie przestrzegł przed nadmierną powściągliwością w walce z utrzymującą się niską inflacją w strefie euro.

Na marginesie wiosennych sesji Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego w Waszyngtonie Draghi powiedział, że EBC nie dostrzega obecnie groźby spirali spadku cen, ale że nadal konieczne jest baczne obserwowanie sytuacji.

"Niska inflacja jest zła z wielu powodów" - podkreślił, wskazując m.in., że utrudnia ona przeżywającym trudności krajom strefy euro poprawę sytuacji gospodarczej. Przyznał jednak zarazem, że nie zaobserwowano dotychczas, by z powodu niskiej inflacji klienci odkładali zakupy na późniejsze terminy w oczekiwaniu na spadek cen.

Draghi zapowiedział, że w razie konieczności EBC jest gotów sięgać także po niekonwencjonalne środki, żeby stymulować inflację. Nie wykluczył dalszej liberalizacji polityki pieniężnej. (PAP)

az/ mc/ ana/

d3evbn6

Podziel się opinią

Share
d3evbn6
d3evbn6