Trwa ładowanie...
d1pjaox

Talanx International i Meiji Yasuda Life wzywają do sprzedaży 100 proc. akcji TU Europa za 193 zł za

14.12. Warszawa (PAP) - Talanx International i Meiji Yasuda Life wzywają do sprzedaży 100 proc. akcji Towarzystwa Ubezpieczeń Europa za 193 zł za akcję - poinformował w komunikacie...

Share
d1pjaox

14.12. Warszawa (PAP) - Talanx International i Meiji Yasuda Life wzywają do sprzedaży 100 proc. akcji Towarzystwa Ubezpieczeń Europa za 193 zł za akcję - poinformował w komunikacie UniCredit CAIB, pośredniczący w wezwaniu.

Wzywający zamierzają nabyć do 9.450.000 akcji TU Europa, stanowiących 100 proc. kapitału spółki. Zamierzają nabyć akcje pod warunkiem, że złożone zapisy obejmować będą co najmniej 4.725.001 akcji, co stanowi 50 proc. plus jeden całkowitej liczby akcji TU Europa.

Akcje będą nabywane po 193 zł za akcję. We wtorek na zamknięciu za akcje TU Europa płacono 152,7 zł.

d1pjaox

Zapisy będą przyjmowane od 27 stycznia do 5 kwietnia 2012 roku.

Wzywający podali, że jeśli liczba akcji objętych zapisami wyniesie 4.725.001, to Talanx nabędzie wszystkie te akcje. Jeśli zapisów będzie więcej, to pozostałe akcje nabędzie Meiji Yasuda.

W oddzielnym komunikacie Getin Holding poinformował o zawarciu z Talanx oraz Meiji Yasuda Life warunkowej umowy transakcyjnej dotyczącej sprzedaży 4.725.001 akcji Towarzystwa Ubezpieczeń Europa, stanowiących 50 proc. kapitału zakładowego plus 1 akcja tej spółki za 911,925 mln zł, czyli 193 zł za akcję.

Wzywający podali w wezwaniu, że ich zamiarem jest zaprzestanie notowania akcji na GPW. W przypadku osiągnięcia 90 proc. lub więcej ogólnej liczby głosów na WZA TU Europa rozpoczną proces przymusowego wykupu akcjonariuszy mniejszościowych spółki.

d1pjaox

Na dzień ogłoszenia wezwania wzywający nie posiadają akcji Tu Europa.

Talanx jest trzecią co do wielkości w Niemczech i jedenastą w Europie grupą ubezpieczeniową, z dochodem ze składek w wysokości około 23 mld EUR w 2010 r. W ramach grupy kapitałowej Talanx działają dostawcy usług finansowych obejmujący wiele marek, w tym: HDI, HDI-Gerling, Hannover Re (jeden z wiodących na świecie podmiotów zajmujących się reasekuracją), Targo Insurers, PB Insurers, Neue Leben, a także dostawca usług finansowych AmpegaGerling.

Działalność grupy kapitałowej Talanx obejmuje 150 krajów. W skład grupy kapitałowej Talanx wchodzą dwie spółki prowadzące działalność w Polsce - HDI-Gerling Życie TU S.A. i HDI Asekuracja TU S.A.

Meiji Yasuda to drugie pod względem wysokości dochodu ze składek towarzystwo ubezpieczeń na życie w Japonii oraz wiodący specjalista w dziedzinie bancassurance, z dochodem ze składek w wysokości 3.943 mld JPY (33 mld EUR) w 2010 r. Jego oferta obejmuje indywidualne ubezpieczenia na życie i renty, grupowe ubezpieczenia na życie i emerytury, produkty inwestycyjne, a także ubezpieczenia kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków. Spółka ta, której siedziba mieści się w Tokio, posiada oddziały na terenie Azji, Europy i Ameryki Północnej.

d1pjaox

"Talanx i Meiji Yasuda, mając wieloletnie doświadczenie w skutecznym i efektywnym prowadzeniu działalności w sektorze ubezpieczeniowym, mają zamiar wspierać realizację strategii TU EUROPA i działać na rzecz rozwoju jej pozycji na rynku ubezpieczeniowym (a w szczególności w zakresie umacniania jej wiodącej pozycji w sektorze bancassurance) w Polsce. Partnerstwo z Talanx i Meiji Yasuda - poprzez zapewnienie dostępu do nowych strategii rozwojowych oraz zasobów (w tym sieci ekspertów o międzynarodowej renomie i doświadczeniu) - pozwoli TU EUROPA wzmocnić jej pozycję rynkową w Polsce, a w dalszej perspektywie umożliwi uzyskanie przez TU EUROPA pozycji lidera na rynku ubezpieczeniowym w Polsce" - napisano w wezwaniu.(PAP)

pel/ ana/

d1pjaox

Podziel się opinią

Share
d1pjaox
d1pjaox