Trwa ładowanie...

Tarcza antykryzysowa. Na czym polega pomoc dla firm?

Tarcza finansowa PFR w wersji 2.0 to wsparcie dla firm, na poczet którego powędruje nawet do 40 mld zł. Podpowiadamy, jak w praktyce wyglądać będzie pomoc dla rodzimego bieznesu.

Tarcza antykryzysowa. Na czym polega pomoc dla firm?Tarcza antykryzysowa. Na czym polega pomoc dla firm?Źródło: GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, fot: SOPA Images
d12km1y
d12km1y

Tarcza antykryzysowa w nowej odsłonie

Przypomnijmy, że sama tarcza finansowa stanowi rozwiązanie wspierające firmy dotknięte koronakryzysem. - Kiedy utrzymamy miejsca pracy, nie ma potrzeby stosowania dalszych środków dla konsumentów - tłumaczył niedawno Mateusz Morawiecki.

Tarcza antykryzysowa. Firmy w kropce

Tarcza Finansowa PFR 2.0 wraz z tzw. Tarczą Branżową powędruje do przedsiębiorstw najbardziej poszkodowanych podczas drugiej fali koronawirusa. Wspartych zostanie aż 40 branż, po kodach PKD, najmocniej dotkniętych pandemią, będzie miała wartość od 35 do 40 mld zł

Tarcza antykryzysowa. Szczegóły programu

Tarcza Finansowa PFR 2.0 to 35 mld zł na wsparcie dla mikro, małych i średnich oraz dużych firm. Kwota subwencji dla mikrofirm to iloczyn liczby zatrudnionych na 30 września 2020 r. oraz kwoty bazowej subwencji. Wsparcie dla firm uzależnione jest od poziomu spadku przychodów w okresie od kwietnia do grudnia lub od października do grudnia 2020 r., w stosunku do analogicznego okresu w 2019 r.

d12km1y

Tarcza finansowa w ramach Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0 była obiektem rządowej prezentacji, która odbyła się w czwartek. Wynika z niej, że firmy mogą liczyć na wypłatę bezzwrotnych środków. Subwencja uzależniona będzie od spadku obrotów, a także utrzymania firmy i zatrudnienia oraz wykazania faktycznych strat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d12km1y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12km1y