Trwa ładowanie...
db04wlg

Transakcja sprzedaży Hydrobudowy Polskiej ma się zakończyć do IV '11

29.12. Warszawa (PAP) - Transakcja sprzedaży przez PBG 51 proc. Hydrobudowy Polskiej i 50,1 proc. Aprivii hiszpańskiej grupie Obrascón Huarte Lain Construcción Internacional (OHL)...

Share
db04wlg

29.12. Warszawa (PAP) - Transakcja sprzedaży przez PBG 51 proc. Hydrobudowy Polskiej i 50,1 proc. Aprivii hiszpańskiej grupie Obrascón Huarte Lain Construcción Internacional (OHL) powinna zostać zakończona do końca kwietnia 2011 roku - poinformował w środę PAP Jacek Krzyżaniak, rzecznik PBG.

"Wstępny harmonogram zakłada, że transakcja będzie finalizowana w lutym przyszłego roku, a jej zamknięcie, ze względów proceduralnych, powinno nastąpić do końca kwietnia przyszłego roku" - powiedział Krzyżaniak.

PBG poinformowało ponadto w środę, że strony, po przeprowadzeniu przez OHL audytu ekonomicznego, prawnego i technicznego zawarły umowę określającą sposób przeprowadzenia i warunki transakcji.

db04wlg

PBG podpisało porozumienie w sprawie sprzedaży spółek Hydrobudowa Polska oraz Aprivia z firmą Obrascón Huarte Lain Construcción Internacional w połowie września.

Hiszpańska grupa ma kupić od PBG 51 proc. akcji Hydrobudowy Polska za 431 mln zł i 50,1 proc. Aprivii za 75 mln zł.

PBG zadeklarowało, że po zakończeniu transakcji będzie posiadać nie mniej niż 12 proc. akcji Hydrobudowy Polskiej oraz 49,9 proc. akcji Aprivii, z możliwością zwiększenia udziału w Hydrobudowie w przyszłości. (PAP)

pif/ asa/

db04wlg

Podziel się opinią

Share
db04wlg
db04wlg