Trwa ładowanie...
djitlto

Transakcja zakupu Energi przez PGE powinna zostać sfinalizowana do połowy XII

16.09. Warszawa (PAP) - Transakcja zakupu Energi przez PGE powinna zostać sfinalizowana do połowy grudnia. Zakup Energi i realizacja przez PGE kolejnych akwizycji nie wpłynie na...

djitlto
djitlto

16.09. Warszawa (PAP) - Transakcja zakupu Energi przez PGE powinna zostać sfinalizowana do połowy grudnia. Zakup Energi i realizacja przez PGE kolejnych akwizycji nie wpłynie na poziom dywidendy wypłacanej przez spółkę - poinformował Tomasz Zadroga, prezes PGE.

"Jestem głęboko przekonany, że transakcja zostanie całkowicie zamknięta do połowy grudnia, łącznie z przelaniem środków" - powiedział w TVN CNBC Zadroga.

Prezes PGE poinformował, że akwizycja PGE nie wpłynie na poziom dywidendy w 2011 r.

"Stać nas na tę akwizycję, kilka kolejnych transakcji akwizycyjnych, które będą realizowane poza Polską, stać nas na nasz program inwestycyjny, program inwestycyjny Energi i ciągle w perspektywie średnioterminowej nie przekroczymy wskaźnika 2,5- krotności dług netto do EBITDA" - powiedział.

djitlto

"(..)gwarantuje to, że dywidenda na poziomie od 40 do 50 proc. będzie regularnie wypłacana" - dodał.

Ministerstwo Skarbu Państwa zdecydowało w środę o parafowaniu umowy zbycia akcji Energi na rzecz Polskiej Grupy Energetycznej. Za pakiet 84,2 proc. akcji Energi PGE zaoferowało 7,5 mld zł. PGE zobowiązało się, że docelowo Energa znajdzie się na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Zadroga poinformował, że obecnie za wcześnie przesądzać, kiedy Energa zostanie wprowadzona na GPW oraz, że IPO będzie związane wyłącznie z emisją nowych akcji. PGE nie będzie sprzedawała żadnych akcji Energi i chce po emisji zachować kontrolę nad spółką.(PAP)

gsu/ gor/

djitlto
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djitlto