Trwa ładowanie...
d43gzmv

Trigon DM wytypował 12 spółek wartych zainteresowania w kwietniu

10.04. Warszawa (PAP) - Trigon DM opublikował portfel z pomysłami inwersyjnymi na kwiecień, w którym typuje spółki, które uważa za fundamentalnie niedowartościowane i warte...

d43gzmv
d43gzmv

10.04. Warszawa (PAP) - Trigon DMTrigon DM (Zobacz rekomendacje Trigon DM») opublikował portfel z pomysłami inwersyjnymi na kwiecień, w którym typuje spółki, które uważa za fundamentalnie niedowartościowane i warte zainteresowania. W portfelu na kwiecień znalazły się ABAB (Zobacz notowania spółki »), BytomBytom, Eko ExportEko Export, ForteForte, Inter CarsInter Cars, K2 InternetK2 Internet, KętyKęty, Kredyt InkasoKredyt Inkaso, LentexLentex, PagedPaged, WieltonWielton oraz ZetkamaZetkama.

W przypadku ABAB Trigon DMTrigon DM zwraca uwagę na powolną poprawę wyników spółki.

"W 2012 r. ABAB zdecydowanie odstawało od konkurencji i raportowało spadającą marżę. Od trzech kwartałów widać wyraźną poprawę rentowności (szczególnie w Polsce). ABAB systematycznie poprawia cykl konwersji gotówki i się oddłuża" - napisano.

W 2014 analitycy oczekują zysku netto ABAB na poziomie 60 mln zł, co daje P/E 8,5x.

d43gzmv

BytomBytom znalazł się na liście m.in. ze względu na bardzo dobre przychody w I kw., sezonową stratę netto dużo niższą rdr, rozwój oferty casual i zmniejszenie kosztów ogólnych.

W przypadku Eko EksportuEko Eksportu analitycy oczekują podwojenia zysków w I kw. 2014 rdr. Zwracają uwagę, że fabryka w Astanie zostanie uruchomiona w III kw. 2014 r., co zwiększy przewagę konkurencyjną spółki i umożliwi podwojenie zysków również w 2015 r.

Analitycy oczekują, że po bardzo dobrych wynikach za IV kw. 2013 r. ForteForte utrzyma wysokie tempo rozwoju. Podają, że zarząd oczekuje dwucyfrowego wzrostu przychodów w 2014 roku, przy stabilnej marży brutto. Zwracają uwagę na oczekiwane wzrosty ceny płyty bez istotnego wpływu na wyniki i stabilną polityką dywidendową (oczekują 1,5 zł na akcję w tym roku).

Trigon DMTrigon DM spodziewa się, że poprawa sytuacji makroekonomicznej w Polsce, rozbudowa kategorii towarowych oraz słabnące otoczenie konkurencyjne i rynki zagraniczne będą głównymi czynnikami, które pozwolą na dalsze umacnianie pozycji rynkowej Inter Cars w regionie CEE. Spodziewają się, że niska baza sprzyjać będzie wysokiej dynamice wyników w I kw. 2014 r.

d43gzmv

Powody, dla których w portfelu znalazł się K2 Internet to: poprawa koniunktury na rynku reklamy, zakończone zmiany organizacyjne w grupie, bardzo niska baza wyników 2013 r. i możliwe odwrócenie straty Oktawave.

Odbicie cen aluminium sprzyjające segmentowi wyrobów wyciskanych i systemów aluminiowych, odbudowa sprzedaży i marż w segmencie usług budowlanych, wzrost konsumpcji korzystny dla opakowań to główne czynniki dalszej poprawy wyników Kęt. Zakończenie intensywnego programu inwestycyjnego w 2014 r. może zwiększyć stopę dywidendy do poziomu ponad 5 proc. od 2015 r.

W ocenie Trigon DMTrigon DM akcja mailingowa w 2013 r. plus makro w Polsce oraz większa kontrybucja portfeli rumuńskich będą kluczem do dalszej poprawy wyników w Kredyt Inkaso tym roku.

d43gzmv

Analitycy TrigonaTrigona oczekują solidnych wyników Lenteksu w I kw. 2014 r., szczególnie w spółce Gamrat. Zwracają uwagę, że około 2/3 EBITDA jest generowane przez wysokomarżowe i perspektywiczne segmenty jak np. profile rynnowe PVC, czy hydroniny. Potencjalna sprzedaż zakładu wykładzin za około 70 mln zł w II kw. 2014 r., może spowodować wypłacone dodatkowej dywidendy lub skup akcji.

PagedPaged znalazł się wśród spółek wartych zainteresowania ze względu na dużo niższą wycenę do spółek z branży drzewnej jak np. ForteForte, czy GrajewoGrajewo. Analitycy zwracają uwagę na spadek kursu po słabych wynikach sklejki w IV kw. 2014 r., które miały charakter jednorazowy. W marcu ceny powróciły do normy, a obecnie spółka inwestuje w rozbudowę mocy produkcyjnych.

Analitycy oczekują silnego popytu wewnętrznego na produkty spółki WieltonWielton, dzięki ożywieniu w branży budowlanej i wzrostowi konsumpcji oraz poszerzeniu oferty produktowej. Zwracają uwagę na niską wycenę WieltonuWieltonu na tle spółek przemysłowych.

Trigon DMTrigon DM spodziewa się odreagowania kursu ZetkamyZetkamy, który w ostatnim miesiącu zachował się 16 p.proc. gorzej niż WIGWIG (Zobacz zmiany wskaźnika»).

"Biznes wyceniany na P/E'14 12x oraz dobry track rekord zarządu w obszarze akwizycji implikuje bardzo niską wycenę opcji realizacji kolejnego przejęcia" - napisano w raporcie.(PAP)

gsu/ jtt/

d43gzmv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43gzmv