Trwa ładowanie...
d4662i3

Trybunał umorzył postępowanie w sprawie paktu fiskalnego

12.06. Warszawa (PAP) - Trybunał Konstytucyjny umorzył postępowanie w sprawie zgodności z konstytucją paktu fiskalnego. Wniosek w tej sprawie złożyli w marcu posłowie i senatorowie...
Share
d4662i3

12.06. Warszawa (PAP) - Trybunał Konstytucyjny umorzył postępowanie w sprawie zgodności z konstytucją paktu fiskalnego. Wniosek w tej sprawie złożyli w marcu posłowie i senatorowie PiS. TK podjął postanowienie na posiedzeniu niejawnym.

Postanowienie TK o umorzeniu postępowania dotyczącego paktu fiskalnego nie dotyczy ustawy o ratyfikacji tego paktu, uchwalonej przez Sejm 20 lutego br.

Pakt fiskalny to potoczna nazwa Traktatu o stabilności, koordynacji i zarządzaniu w Unii Gospodarczej i Walutowej, podpisanego przez przywódców 25 krajów UE, w tym premiera Donalda Tuska 2 marca ub.r. Rok później posłowie i senatorowie PiS złożyli do Trybunału Konstytucyjnego wnioski, w których domagali się zbadania zgodności z konstytucją samego paktu oraz ustawy z 20 lutego 2013 r. o jego ratyfikacji.

Na posiedzeniu niejawnym 21 maja Trybunał postanowił umorzyć postępowania w zakresie dotyczącym zbadania zgodności z konstytucją samego paktu. W środę opublikował swoje postanowienie na stronie internetowej TK. Zdanie odrębne złożyło dwóch sędziów TK: Mirosław Granat i Marek Kotlinowski. (PAP)

kjed/ pad/ asa/

d4662i3

Podziel się opinią

Share
d4662i3
d4662i3