Trwa ładowanie...
d34va30

Udział min. Sikorskiego w szczycie szefów rządów w Madrycie (komunikat)

...
Share
d34va30

17.05. Warszawa - MSZ informuje:

W dniach 17-18 maja 2010 roku minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski będzie przewodniczył delegacji Polski na VI Szczyt Szefów Państw i Rządów Unii Europejskiej, Ameryki Łacińskiej i Karaibów w Madrycie.

VI Szczyt UE, Ameryka Łacińska i Karaiby odbywa się pod hasłem - Ku nowemu etapowi strategii biregionalnej: innowacja i technologia na rzecz zrównoważonego wzrostu i spójności społecznej. Głównym celem szczytu jest nadanie nowego impulsu strategicznemu partnerstwu między obu regionami, zapoczątkowanemu podczas I szczytu w Rio de Janeiro (1999 r.). Tematem obrad sesji plenarnej szefów delegacji w dniu 18 maja 2010 r., będzie Wychodzenie z kryzysu i nowa międzynarodowa architektura finansowa. Przewidziane jest zamknięte spotkanie, które ma skupić się na temacie walki ze zmianami klimatycznymi.

d34va30

Podczas szczytu zostanie przyjęta deklaracja końcowa, będąca politycznym przesłaniem przywódców obu regionów, a także plan działania, w którym znajdą się konkretne programy współpracy, m.in. w dziedzinie nauki, technologii, zmian klimatycznych i spójności społecznej. W czasie szczytu zostanie ponadto ogłoszone zakończenie negocjacji wielostronnej umowy handlowej z Kolumbią i Peru.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d34va30

Podziel się opinią

Share
d34va30
d34va30