Trwa ładowanie...

Ukraina wstrzymała dostawy broni do Rosji

Ukraina wstrzymała od marca dostawy uzbrojenia i sprzętu wojskowego oraz ich komponentów do Rosji, co objęło także zakupy już opłacone - poinformował w sobotę rosyjski wiceminister obrony Jurij Borysow. W marcu Rosja zaanektowała ukraiński Krym.

Share
Ukraina wstrzymała dostawy broni do Rosji
Źródło: AFP, fot: Viktor Drachev
d19ccbm

- Na Ukrainie ogłoszono w marcu akty normatywne, które zabraniają dostaw uzbrojenia, wojskowego sprzętu technicznego oraz podzespołów dla rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego i faktycznie na cle nagromadziły się już ładunki, w większości wypadków w 80 procentach opłacone, których nie możemy otrzymać - powiedział Borysow moskiewskiemu radiu Rosyjska Służba Informacji.

Zaznaczył jednocześnie, że tego rodzaju polityka uderzy przede wszystkim w przedsiębiorstwa ukraińskie. - Jeśli będą kontynuować tę politykę, gdzie znajdą rynki zbytu?"- zapytał wiceminister.

Według niego rosyjskie firmy pomyślnie radzą sobie z powstałym problemem, choć powoduje on obecnie pewne trudności. - Musimy praktycznie dokonywać rewizji całości powiązań kooperacyjnych. Nie da się przecież przekazać (odbiorcy) samolotu bez podwozia - wskazał Borysow.

Jak poinformował, wartość dostaw kooperacyjnych ukraińskiego przemysłu zbrojeniowego dla przedsiębiorstw rosyjskich wynosi obecnie około 50 mld rubli (1,4 mld dolarów) rocznie.

d19ccbm

Podziel się opinią

Share
d19ccbm
d19ccbm