Trwa ładowanie...
d3xdajw

Umowa restrukturyzacyjna ABM Solid została rozwiązana

28.06. Warszawa (PAP) - ABM Solid nie dokonał w umownym terminie spłaty zadłużenia wobec części wierzycieli finansowych, jako powód wskazując rezygnację Domu Maklerskiego IDM SA z...

Share
d3xdajw

28.06. Warszawa (PAP) - ABM Solid nie dokonał w umownym terminie spłaty zadłużenia wobec części wierzycieli finansowych, jako powód wskazując rezygnację Domu Maklerskiego IDM SA z przeprowadzenia oferty emisji warrantów i akcji spółki. Tym samym rozwiązaniu uległa umowa restrukturyzacyjna spółki - podał ABM Solid w komunikacie.

"(...)Zarząd ABM Solid informuje, że w związku z rezygnacją DM IDM z dalszego przeprowadzania oferty emisji warrantów i akcji ABM SOLID, spółka nie dokonała w umownym terminie spłaty zadłużenia wobec tych z wierzycieli finansowych, którzy wybrali wariant wcześniejszego wykupu obligacji z obniżeniem kwoty wykupu" - napisano w komunikacie.

"W związku z powyższym umowa w sprawie restrukturyzacji uległa rozwiązaniu" - dodał.

18 maja ABM Solid zawarł z kredytodawcami oraz posiadaczami wyemitowanych przez spółkę obligacji umowę restrukturyzacyjną, przewidującą wykup obligacji po obniżonej cenie, konwersję części zadłużenia na akcje oraz wydłużenie harmonogramu spłaty. Umowa miała umożliwić zmniejszenie zadłużenia spółki o ok. 40 mln zł.

W środę ABM Solid podał, że w związku z niesprzyjającymi warunkami rynkowymi i szczególnie trudną sytuacją w branży budowlanej DM IDM nie zdoła uplasować emisji warrantów i akcji ABM Solid SA, i w związku tym rezygnuje z dalszego przeprowadzania oferty. (PAP)

kuc/ jtt/

d3xdajw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xdajw
d3xdajw