Trwa ładowanie...
d3efdhr

UOKiK ws. kampanii "Przedsiębiorco, nie zmawiaj się!" (komunikat)

...

d3efdhr

18.10. Warszawa - UOKiK informuje:

W listopadzie rusza kolejna odsłona kampanii UOKiK "Przedsiębiorco, nie zmawiaj się!" poświęconej porozumieniom ograniczającym konkurencję. Tym razem adresatem działań edukacyjnych będą studenci uczelni warszawskich.

Kampania "Przedsiębiorco, nie zmawiaj się!" rozpoczęła się w marcu br., a jej adresatami są przede wszystkim przedsiębiorcy. Podstawowym celem podjętych działań było zwiększenie świadomości wszystkich uczestników rynku o istocie i konsekwencjach nielegalnych porozumień oraz o szkodliwości zmów dla całej gospodarki.

Akcja edukacyjna objęła cykl filmów oraz audycji radiowych przybliżających najważniejsze aspekty związane z zakazem zawierania porozumień antykonkurencyjnych. Ponadto na portalach informacyjnych i w prasie ukazały się artykuły prasowe i komentarze ekspertów UOKiK poświęcone tej tematyce. Działania prowadzone były we współpracy z organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców z całej Polski - stowarzyszeniami, związkami, izbami.

d3efdhr

Kontynuację stanowi pilotażowy projekt Urzędu skierowany do studentów kierunków zarządzanie i ekonomia pięciu warszawskich uczelni wyższych. Przedsięwzięcie ma na celu przekazanie praktycznej wiedzy o najcięższych naruszeniach konkurencji, jakimi są nielegalne porozumienia zawierane przez przedsiębiorców.

W listopadzie i grudniu zrealizowanych zostanie 6 dwuczęściowych warsztatów, w ramach których eksperci UOKiK omówią m.in. podstawowe pojęcia związane z problematyką nielegalnych porozumień, wybrane orzecznictwo prezesa UOKiK w zakresie antymonopolowych uzgodnień, kwestie dotyczące odpowiedzialności za udział w zmowach i sposobów ich wykrywania. Dodatkowym atutem zajęć będzie ponadto ich interaktywna formuła: obok części teoretycznej pojawią się elementy gry zespołowej, analizy studiów przypadku oraz dyskusja i prezentacja stanowiska w grupach.

Studenci, do których kierujemy naszą akcję edukacyjną, to przyszli przedsiębiorcy, którzy być może w przyszłości będą podejmowali decyzje biznesowe mające wpływ na poziom konkurencji na rynku. Dlatego tak ważne jest przekazanie im wiedzy dotyczącej antykonkurencyjnych porozumień już teraz, na etapie studiów, w myśl zasady - lepiej zapobiegać niż leczyć - przekonuje Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, prezes UOKiK.

Zajęcia zostaną przeprowadzone na następujących uczelniach:

d3efdhr

- Uniwersytet Warszawski, Wydział Nauk Ekonomicznych, terminy: pierwsza cześć 9 listopada, druga część 16 listopada,

- Uniwersytet Warszawski, Wydział Zarządzania, pierwsza cześć 6 listopada, druga część 13 listopada,

- Szkoła Główna Handlowa, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie (stacjonarne studia doktoranckie, terminy: pierwsza część 22 października i druga część 19 listopada) oraz Studium Magisterskie, terminy w trakcie ustaleń,

- Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Wydział Nauk Ekonomicznych, terminy w trakcie ustaleń,

d3efdhr

- Politechnika Warszawska, Wydział Zarządzania, terminy w trakcie ustaleń,

- Akademia im. Leona Koźmińskiego, kierunek: zarządzanie, terminy w trakcie ustaleń.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a decyduje o nim kolejność zgłoszeń. Za rekrutację odpowiedzialne będą bezpośrednio same uczelnie - władze wydziałów oraz działające w ich strukturach koła naukowe.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d3efdhr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3efdhr