Trwa ładowanie...
d1kta4m

UOKiK ws. zgody na kontrolę nad Empikiem (komunikat)

...

d1kta4m
d1kta4m

30.04. Warszawa - UOKiK informuje:

Spółka Penta Investments będzie mogła sprawować kontrolę nad Empikiem, razem z dotychczasowym właścicielem spółki. Ponieważ uczestnicy transakcji działają na różnych rynkach, Prezes UOKiK uznała, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

Wniosek o przejęcie kontroli nad NFI Empik Media & Fashion wpłynął do UOKiK 13 marca 2012 r. Przejmująca spółka wchodzi w skład Penta Holding z siedzibą na Cyprze. Na terenie Polski posiada m.in. spółki: Fortuna Zakłady Bukmacherskie, Alpha Medical Laboratoria, Okna Rąbień, Igloport, Nordfish i Lewil-Iglokrak. NFI Empik Media & Fashion stoi na czele grupy kapitałowej i jest właścicielem m.in. sieci salonów Empik, Smyk oraz sklepu internetowego Empik.com. Większość udziałów w Empiku posiada spółka Eastbridge z siedzibą w Luksemburgu.

W wyniku koncentracji Penta Investents obejmie kontrolę nad NFI Empik Media & Fashion, która będzie sprawowana wspólnie z Eastbridge.

d1kta4m

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu wydała zgodę na koncentrację. Grupa Penta oraz Empik działają na różnych rynkach dlatego koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ mick/

d1kta4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kta4m