Trwa ładowanie...
d317exp

USA planują negocjacje międzynarodowe w sprawie porozumienia o usługach

USA planują wynegocjowanie porozumienia z UE, Japonią i 18 innymi gospodarkami w sprawie wyeliminowania barier w świadczeniu usług i inwestycjach w usługi, od finansów po telekomunikację - poinformowało we wtorek biuro przedstawiciela USA ds. handlu.

Share
d317exp

- Gdyby usługi biznesowe osiągnęły w skali globalnej ten sam potencjał eksportowy co wyroby, eksport USA mógłby wzrosnąć nawet o 800 miliardów dolarów - podkreślił przedstawiciel USA ds. handlu Ron Kirk. Dodał, że aby zacząć wykorzystywać ten potencjał, konieczne jest usunięcie różnych barier, które są przeszkodą w międzynarodowych dostawach usług.

Agencja Reutera odnotowuje, że USA, UE oraz grupa państw rozwiniętych i rozwijających się badają od prawie roku możliwość rozpoczęcia negocjacji w sprawie Międzynarodowego Porozumienia w sprawie Usług. Jednak takie kraje jak Chiny, Indie, Brazylia i Rosja nie są tym zainteresowane.

W negocjacjach, które mają być prowadzone w Genewie, uczestniczyć będą: Australia, Chile, Hongkong, Islandia, Izrael, Japonia, Kanada, Kolumbia, Korea Południowa, Kostaryka, Meksyk, Norwegia, Nowa Zelandia, Pakistan, Panama, Peru, Szwajcaria, Tajwan, Turcja, UE i USA - ujawnił Kirk w piśmie, formalnie powiadamiającym Kongres USA o planach przystąpienia do tych rozmów.

W kwietniu amerykański Instytut Ekonomii Międzynarodowej im. Petersona oceniał, że rezultatem proponowanego porozumienia mógłby być m.in. wzrost eksportu USA o ok. 14 mld USD i UE o 21 mld USD.

d317exp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d317exp
d317exp