Trwa ładowanie...
dg1ls8n
dg1ls8n
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

USA/ Wzrosty na Wall Street

Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami najważniejszych indeksów. Z opublikowanych minutek z grudniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej wynika, że jej członkowie mogą podnieść prognozy wzrostu gospodarki USA ze względu na perspektywę luzowania fiskalnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dg1ls8n

Indeks Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,30 proc. do 19.942,2 pkt., S&P 500 zwyżkował o 0,57 proc. do 2.270,8 pkt., zaś Nasdaq Comp. poszedł w górę o 0,88 proc. do 5.477,0 pkt.

Z opublikowanego w środę wieczorem protokołu z grudniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej wynika, że część amerykańskich bankierów centralnych może podnieść swoje prognozy wzrostu gospodarczego w USA ze względu na zapowiadaną przez administrację Donalda Trumpa luźniejszą politykę fiskalną. W raporcie zaznaczono, że około połowy członków Rezerwy Federalnej już uwzględniła ten czynnik w swoich decyzjach. Powtórzono też, że podnoszenie stóp procentowych powinno przebiegać stopniowo.

Do wzrostów DJI najmocniej przyczynił się Nike, zaś do spadków Johnson&Johnson. W S&P 500 najlepiej radził sobie sektor surowcowy, zaś najgorzej telekomunikacyjny oraz paliwowy.

dg1ls8n

Po niewielkich zwyżkach w trakcie trwania sesji pod wieczór notowania ropy naftowej wzbiły się na 1,5-proc. plusy. Z zebranych przez agencję Bloomberg danych wynika, że produkcja ropy wśród państw zrzeszonych w OPEC spadła przeciętnie o 310 tys. baryłek dziennie w grudniu, głównie przez nieplanowane wyłączenia wydobycia w Nigerii.

Inwestorzy czekają już na czwartkowe, przesunięte o jeden dzień, tygodniowe dane o zapasach ropy w amerykańskich magazynach. Konsensus zakłada spadek o 2,25 mln baryłek.

dg1ls8n

Podziel się opinią

Share
dg1ls8n
dg1ls8n